Rumunia i termy w Miszkolcu – 6 dni

bran

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I:

Wyjazd z miejsca zbiórki w o godz. 00:30 i całodzienny przejazd na zakwaterowanie w okolicy Oradei w Rumunii. Po drodze przerwa na śniadanie i obiadokolację.

Dzień II:

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Turda, gdzie zwiedzimy jedną z najstarszych i największych kopalni soli na terenie Europy – Turda Salina. Kolejno przejazd do Kluż-Napoki. Jest to ważne miasto przemysłowe i uniwersyteckie, w którym zobaczymy stare miejskie place i zabytkowe obiekty sakralne. Na Placu Avrama Incu będziemy podziwiać piękną prawosławną katedrę, Teatr Narodowy i Statuę Avrama Incu. Następnie przejdziemy na Plac Unii z pomnikiem Króla Macieja Korwina i gotyckimi kamienicami. Zobaczymy również Plac Mihai Viteazul, Plac Luciana Blagi ze słynną Biblioteką Uniwersytecką, ulicę Uniwersytecką z budynkiem szkoły wyższej i kościołem reformowalnym oraz ulicę Georga Baritiu, przy której znajduje się Uniwersytet Techniczny. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z win. Zobaczymy potężną cytadelę Alba Carolina, katedrę i cerkiew katedralną Świętej Trójcy. Następnie udamy się do Sibiu. W mieście artystów  przespacerujemy się po zabytkowym centrum, gdzie zobaczymy m.in. charakterystyczne budynki z „oczami”, XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów i żelazny Most Kłamców. Obiadokolacja i przejazd w okolice Braszowa na nocleg. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień IV:

Po śniadaniu przejazd do Bran. Zwiedzimy położony na przełęczy biały Zamek Bran (wewnątrz), zwany również zamkiem Drakuli, a nastepnie zamek Peles – „Perłę Karpat” (wewnątrz), zbudowany w stylu niemieckiego renesansu przez pierwszego króla Rumunii Karola I w okolicach Sinaia. Kolejno udamy się na zwiedzanie samego Braszowa – jednego z najważniejszych i najpiękniejszych miast Transylwanii. Pójdziemy na spacer po głównym placu z zabytkowym gotyckim ratuszem, kamienicami i Czarnym Kościołem. Przejdziemy uliczką Sznurową – najwęższą uliczką w Europie i zobaczymy mury miejskie. Powrót do hotelu na obiadokolację. Tego dnia odbędzie się wieczór rumuński z ukazaniem tamtejszego folkloru. Nocleg.

Dzień V:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Sighisoary – średniowiecznego miasta, w którym urodził się legendarny Drakula. Zobaczymy średniowieczną zabudowę – centrum miasta wpisane na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO, Wieżę Zegarową, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche i dom w którym urodził się Drakula, Kościół Klasztorny, Kościół na Wzgórzu i cmentarz. Czas wolny, obiadokolacja i przejazd w okolice Oradei na zakwaterowanie i nocleg.

Dzień VI:

Po  śniadaniu wypoczynek w termach w Miszkolcu i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przerwa na posiłek. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki po północy.

dowolny

ok 2100 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników i wyjeździe z okolic Szczecina

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: wg programu
  • opieka pilota-przewodnika
  • programowe bilety wstępu: kopalnia w Turdzie, Zamek Bran, Zamek Peles, termy w Miszkolcu
  • wieczór rumuński
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opłaty drogowe i podatek VAT
  • bezprzewodowy system audio-guide