Niemcy: Bawaria – 4 dni

Bawaria

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: Norymberga 

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 4:00 i wyjazd do Niemiec. Przyjazd do Norymbergii, miasta słynącego z wyrobów cukierniczych (pierników, marcepanów i ciastek zwanych Spekulatiu), gdzie zobaczymy m. in. górujące nad miastem: zamek cesarski, zamek burgrabiego i zamek miejski, na Rynku Staromiejskim wznoszące się: ratusz i dwa gotyckie kościoły oraz Kościół św. Marty, którego okna stanowią najstarsze i najcenniejsze dzieła ikonografii na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w okolicy Norymbergii, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II: Monachium

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Monachium i zwiedzanie. Zobaczymy z zewnątrz: symbol miasta Kościół NMP, Marienplatz z Starym i Nowym Ratuszem, targ żywności, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera. Przerwa na degustację Maßbier – piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach, czas wolny na monachijskiej starówce. Wieczorem przejazd do hotelu w okolice Ettal, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III: Bawarskie zamki

Po śniadaniu zwiedzanie malowniczego Zamku Neuschwanstein, zwanego „Łabędzim” o baśniowej budowli, który zainspirował Walta Disneya i którego logo było wzorowane właśnie na konturach tej budowli. Spacer po Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Następnie zobaczymy Zamek Hohenschwangau – średniowieczny zamek fortecę, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik. Na zakończenie zobaczymy rokokowy Pałac Linderhof (z zewnątrz) – spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Wieczorem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV: Bamberg

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wizyta w Bambergu – spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wizyta m. in. w Katedrze Cesarskiej słynącej z bogatych rzeźb i zdobień. Zobaczymy także pałac biskupi, Alte Hofhaltung, przejdziemy nad Małą Wenecją (Klein Venedig) z malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Pegnitz i obok ratusza położonego na niewielkim moście, czas wolny – obiad we własnym zakresie. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok godz. 23:00, zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 1350 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników i wyjeździe z okolic Szczecina

Cena zawiera:

  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne: 

  • programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 40 Euro/os.
  • taksa klimatyczna