Maroko wycieczka objazdowa – 8 dni

Maroko - wielbłady

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: przylot

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd na lotnisko w Berlinie. Odprawa biletowo- bagażowa, przelot do Marrakeszu zgodnie z aktualnym rozkładem lotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny obiadokolacja i nocleg.

Dzień II: Marrakesz 

Po śniadaniu zwiedzanie „perły południa” – Marrakeszu. Marrakesz to Miasto z prawie tysiącletnią historią: Medyna Marrakeszu została wpisana na listę UNESCO. Podziwianie meczetu wraz z 77m minaretem Koutoubia z XII w. Przejście labiryntem uliczek suku z malutkimi sklepikami, okazja do zakupu miejscowych pamiątek: skórzanych i drewnianych wyrobów, dywanów, ceramiki, ziół, torebek, przypraw i innych wspaniałych produktów. Wizyta w aptece berberyjskiej, gdzie odbędzie się prezentacja aromatycznych przypraw, kosmetyków oraz słynnego oleju arganowego. Czas wolny na samodzielne spacery na Placu Dżamaa Al Fna, który jest największą atrakcją turystyczną miasta. Plac ożywa po zmroku, wieczór to okazja do zetknięcia się z prawdziwym folklorem tego berberyjskiego miasta: zaklinaczami węży, treserami małp, akrobatami, gawędziarzami, sprzedawcami soków owocowych i ulicznymi handlarzami. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III: wodospady Ouzoud

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do najwyższych w Maroko wodospadów – Ouzoud. Nazwa wywodzi się z języka berberyjskiego ”ouzoud” czyli oliwka. Nazwane zostały tak ze względu na znajdujące się w pobliżu gaje oliwne. Ze szczytów wodospadów rozciąga się imponujący widok na okolicę. Na miejscu możemy spotkać dzikie małpki, które chętnie podjadają smakołyki dawane im przez ludzi. Powrót do Marrakeszu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV: Essaouira

Po śniadaniu wyjazd do Essaouiry. Przejazd niesamowitą krajobrazowo trasą o klimacie subsaharyjskim. Essaouira to dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków Mogador. Ta wspaniała twierdza nad Atlantykiem w biało-niebieskiej tonacji zachwyca wąskimi uliczkami i zaułkami, rybackim portem i sklepikami z wyrobami artystycznymi. Idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła. Szczególnie cenione są znane na całym świecie wyroby z drewna tui oraz srebra. W programie spacer po medinie czyli starym mieście, po suku (bazar) oraz po dzielnicy żydowskiej Mellah. Przejdziemy przez aleję armat z pięknym widokiem na Wyspy Purpurowe. Zwiedzimy również port rybacki. Czas wolny – obiadokolacja, zakwaterowanie grupy pozostającej na wypoczynku. Po przerwie podziwianie zachodu słońca nad Oceanem Atlantyckim, powrót do Marrakeszu na nocleg.

Dzień V Ajt Bin Haddu i przejazd na  pustynię

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez góry Atlas, zwiedzanie obronnej wsi – ksaru Ajt Bin Haddu – wpisanego na listę UNESCO, jest to ufortyfikowana osada która leży ok. 30 km od miasteczka Quarzazate. Ksar był tłem podczas zdjęć do filmów takich jak: „Gladiator” „ Gra o Tron” „Książe Persji” czy „Asterix i Kleopatra”. Następnie wizyta w zapierającym dech w piersiach wąwozie rzeki Dades, nocleg w dolinie Dades. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień VI: noc na Saharze 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do miejscowości Tamtatouchte, gdzie podczas spaceru po wsi będziemy mieli okazję zaobserwować, sposób życia miejscowej ludności. Następnie wizyta w fabryce dywanów, tkanych ręcznie przez tamtejsze kobiety. Następnie przejazd do najwyższego w Maroku wąwozu Todra, a następnie do Merzougi, skąd na wielbłądach dotrzemy do namiotów na pustyni. Namioty w formule deluxe zapewniają prywatą umywalkę, prysznic oraz klimatyzację. Obiadokolacja oraz pokaz berberyjskiego folkloru, podczas którego usłyszymy brzmienie tradycyjnych instrumentów bębnowych. Nocleg pod rozgwieżdżonym niebem.

Dzień VII: powrót do Marrakeszu 

Wczesna pobudka i oglądanie wschodu słońca na pustyni, przejazd na wielbłądach na śniadanie i wyjazd w całodzienną drogę powrotną do Marrakeszu. Przyjazd wieczorem, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień IV: powrót

Po wczesnym śniadaniu(lub odebraniu prowiantu) i wykwaterowaniu. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo – bagażowa i wylot zgodnie z aktualnym rozkładem lotów. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport.
Ostateczna cena wycieczki uzależniona jest od ceny biletów lotniczych.

 

dowolny

oD 3650 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników i wyjeździe z okolic Szczecina

Cena zawiera:

  • transfery na lotnisko i z lotniska 
  • przelot samolotem rejsowym z małym bagażem podręcznym i bagażem rejestrowanym – 1o kg 
  • opieka pilota wraz z komentarzem
  • lokalnego przewodnika podczas wycieczek
  • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • nocleg na Saharze w obozie o formule deluxe
  • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy