To był nasz drugi wyjazd

To był nasz drugi wyjazd z biurem podróży Biuro Podróży Anawa Tour z p. Anią a pierwszy nasz wyjazd z TOP Touristik, generalnie wyjazd odbył się bez problemu ale było trochę nerwowo. Czytaliśmy opinie na Google Maps o TOP Touristiki wiedzieliśmy, że coś się może wydarzyć.

Nasze nerwowe chwile dotyczyły transferu:
– z lotniska do hotelu – samolot miał 1,5 godz. opóźnienia i nie wiedzieliśmy czy, ktoś będzie na nas czekał ale przy hali odlotów stał kierowca z karteczką i zabrał czaszą czwórkę prosto do busa, w którym jechaliśmy tylko my,

– z hotelu na lotnisko – tu nerwów było więcej, w wieczór przed wyjazdem nie było informacji o naszym transferze, recepcja hotelu nic nie wiedziała, zaczęły się telefony. Podane nr telefonu
+905337483673 lub +905336890075, +34 0971211630, +34 0971211630 były niedostępne (dzwoniliśmy my jak i rececjonista), na podanej stronie https://www.checkpickup.com również nie było informacji. Pomógł kontakt z naszym biurem podróży Biuro Podróży Anawa Tour z p. Anią i kontakt z nr alarmowym TOP Touristik +48 500 879 074. Zapewniono nas, że transfer będzie o 11:00 dnia następnego i aby się nie martwić. O 11:10 nie było po nas nikogo i zaczęliśmy się niepokoić. O 11:18 na recepcji pojawił się kierowca busa i zabrał nas prosto na lotnisko.

Gdyby nie nerwowe chwile z transferem to resztę wypoczynku jak najbardziej polecamy.

Nasz pobyt 21-28.05.2022 r. – Armas Bella Sun hotel według oferty biura turystycznego ma (****) 4 gwiazdki, według nas (*** i ½) 3 i ½ gwiazdki.
Generalnie możemy polecić.
W hotelu 95% gości to Rosjanie, nie oceniając poszczególnych osób, są głośni i uciążliwi. Wpychają się do kolejki do baru czy jedzenia – to ale na to hotel nie na wpływu. Pozostałych gości trudno wyłowić z tego tłumu bo ich nie słychać…
Obsługa hotelowa przeważnie miła i uczynna, mówi i rozmawia po rosyjsku, na osoby z angielskim trzeba „zapolować”. Jak już wiemy, kto mówi po angielsku to staramy się go „trzymać”.

Pokój standard bez zastrzeżeń. Nasz był szczęśliwie położony daleko od estrady i głównego basenu, z widokiem na ulicę, dzięki czemu mieliśmy ciszę i spokój.
Pokoje sprzątane codziennie ale do dokładnego sprzątania motywuje pozostawiony napiwek.
Klimatyzacja działająca ale praktycznie nie używaliśmy.
Jedno łóżko podwójne, jedno pojedyncze + dostawka.
W pokoju oczywiście telewizor.
Łazienka wystarczająca, brakowało małej półki na kosmetyki.
W przedpokoju brak zamykanej szafy, był tylko regał.

W hotelu 3 baseny + brodzik. Basen główny koło estrady gdzie odbywają się wszystkie atrakcje dla turystów a jest ich sporo. Minus to bardzo głośna muzyka prawie przez cały dzień. Prowadzenie po rosyjsku, turecku, szczątkowo po angielsku.
Woda w basenie była już ciepła i dzieciaki spędzamy w nim praktycznie cały dzień, zresztą my też.
W drugim basenie 2, raczej małe zjeżdżalnie, na nasze potrzeby OK.
Tuż koło basenu, bar z napojami, drugi z jedzeniem i napojami i toalety – czyste.
Nad basenem leżaki i parasole.

Polecam łaźnię turecką i suchą saunę – jak byłi Rosjanie było głośno.

Restauracja i posiłki: nie ma się do czego przyczepić, jedynie jak dla mnie na śniadanie brak typowej jajecznicy, oczywiście jedzenie dzieci to osobny rozdział…

Bar plażowy położony około 150 m od hotelu, mały z jedzeniem, napojami i toaletą. Przy samym barze około 10 leżaków. Do samego morza jeszcze ze 30 m. Morze ciepłe ale pływało w nim trochę śmieci typu niedopałki, plastikowe kubki, resztki jedzenia. Dlatego wybieraliśmy ciepły i czysty basen.

Pogoda w dzień około 26-30 C w nocy 20-24 C. Raz spadł deszcz.
Około 15 min drogi od hotelu sklep Carrefour z cenami w lirach tureckich, po drodze do sklepu stragany ze „wszystkim czego turysta potrzebuje”. Ceny w Eur ale po krótkim targowaniu spore rabaty i na koniec przyjmą USD zamiast Eur.

Miły, fajny przed wakacyjny pobyt – polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *