Słowenia – 6 dni

słowenia2

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 2:00 i przejazd w okolice Bled. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do jednego z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Na wyspie na Jeziorze Bled znajduje się słynny barokowy kościółek Wniebowzięcia NMP, do którego prowadzi 99 schodów. Popłyniemy na wyspę łodzią, a po powrocie na drugi brzeg udamy się na taras widokowy zamku wznoszącego się na ponad 100-metrowej skale, skąd przy dobrej pogodzie widać Triglav – najwyższy szczyt Słowenii. Następnie przejazd na zwiedzanie stolicy Słowenii – Lublany. Odwiedzimy kameralną Starówkę z renesansową, barokową i modernistyczną zabudową. Nad malowniczo położonym miasteczkiem górują trzy wzgórza, a wśród nich zamkowe z Lublańskim zamkiem. Wejdziemy na wzgórze, by podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Następnie zobaczymy Most Smoka z legendarnymi pilnującymi go smokami, Park Tivoli z charakterystyczną promenadą, Plac Kongresowy z zamkniętym kościołem Urszulanek i gmachem filharmonii, gmach Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej, Krizanke – jedno z ważniejszych miejsc kulturowych – dawny kompleks klasztorny,  Dom Hauptmana, Most Potrójny, Ratusz i Fontannę Trzech Rzek. Po zwiedzaniu przejazd na południe, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd do Predjamy, gdzie zwiedzimy bajeczną Jaskinię Postojną oraz słynny malowniczo płożony zamek osadzony na klifie, pod którym znajduje się jaskinia. Przejazd do Triestu. Spacer po placu Zjednoczenia Włoch, wizyta na wzgórzu San Giusto z zamkiem (bez wejścia) i katedrą o tej samej nazwie. Następnie przejazd do pięknego zamku Miramare, zbudowanego na skalnym cyplu tuż nad morzem (bez wejścia). Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu ponowny przejazd na Wybrzeże Adriatyku do Piran. Przejdziemy się po starówce i zobaczymy m.in. plac Tartiniego, ratusz, kościoły św. Jerzego i Piotra. Następnie czas wolny na plażowanie, zakupy lub restauracje. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V i VI

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 4:00 następnego dnia. Zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 1400 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie:  śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • bezprzewodowy system audio-guide
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opłaty drogowe i podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu, lokalni przewodnicy i opłata klimatyczna: ok. 95 Euro/os.