Włochy Północne – 6 dni

Wenecja

Ramowy plan wyjazdu

I Dzień:

Wyjazd z miejsca zbiórki  ok. godz. 13:00. Nocny przejazd do Włoch przez Austrię.

II Dzień

Przyjazd do Wenecji przed południem i przejazd na piesze zwiedzanie. W mieście, które zachwyciło władców, arystokratów i podróżników zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu vaporetto, czyli tramwajem wodnym po Canale Grande, skąd z nietypowej perspektywy będziemy podziwiać Galerię Akademii, w której mieszczą się m.in. dzieła Leonarda da Vinci i Tycjana. Zobaczymy Złoty Dom, czyli najpiękniejszy pałac nad Canale Grande, Ca’Rezzonico – barokowy pałac, w którym mieści się muzeum życia i sztuki XVIII-wiecznej Wenecji, Kościół Santa Maria Della Salute – jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta, Ponte Rialto – najstarszy most w całej Wenecji oraz Pałac Venier Dei Leoni z dziełami sztuki słynnej Peggy Guggenheim. Następnie wybierzemy się na Plac św. Marka, serce i symbol miasta, gdzie znajduje się Bazylika św. Marka – patrona Wenecji, Pałac Dożów, Złote Schody, Prokuracje Stare i Nowe, Skrzydło Napoleona, Wieża Zegarowa z zegarem, który odmierza jedynie godziny szczęśliwe i Most Westchnień. Po zwiedzaniu czas wolny i obiadokolacja. Ok. godz. 19:00 przejazd do hotelu w okolicach Werony, zakwaterowanie  i nocleg.

III Dzień

Po śniadaniu, zwiedzanie miasta Romea i Julii – Werony. Zobaczymy przede wszystkim balkon, z którego Julia spoglądała na Romea. W programie zwiedzania: Plac Piazza Delle Erbe, Fontanna Madonna Verona, zbudowana z fragmentów term z czasów Cesarstwa Rzymskiego, Torre dei Lamberti czyli średniowieczna wieża zegarowa o wysokości 84 metrów – dla chętnych wejście na wieżę skąd można podziwiać panoramę całej Werony. Następnie Casa di Giulietta, czyli dom Julii ze ścianą pełną miłosnych wiadomości, posąg Julii na dziedzińcu (dotknięcie jej piersi gwarantuje szczęście w miłośc) oraz słynny balkon. Ponadto zobaczymy Piazza Bra z imponującą areną – jednym z symboli miasta, średniowieczną siedzibę rodu Scaglierich Castelvecchio gdzie dziś mieści się Muzeum Sztuki, Zamek Weroński, do którego dojdziemy przez malowniczy most, Basilica San Zeno Maggiore, w której Romeo i Julia zawarli związek małżeński, Mury Miejskie, Pomnik Dantego na placu Piazza Dei Signori, Grób Julii oraz Kościół św. Anastazji – największy kościół w mieście. Po zwiedzaniu czas wolny i obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

IV Dzień

Po śniadaniu, przejazd nad południowe wybrzeże Jeziora Garda. W pierwszej kolejności odwiedzimy Peschiera Del Garda, gdzie rzeka Fiume Mincio wpadając do wód jeziora tworzy wspaniałe rozlewisko, dzięki czemu miejscowość ta jest jednym z najbardziej znanych kąpielisk. Zobaczymy tam wenecko-austriackie fortyfikacje, wąskie uliczki starówki i przede wszystkim plażę, skąd będzie można wejść do wody. Następnie przejedziemy do uroczego Sirmione – najbardziej wysuniętej miejscowości na półwyspie na jeziorze Garda, uzdrowiska znanego już za czasów Cesarstwa Rzymskiego. Zwiedzimy Starówkę, zamek Scaligerich zwany „zamkiem na wodzie”, wejdziemy na jedną z jego wież, by podziwiać rozciągającą się panoramę miasta i jeziora. Czas wolny. Następnym punktem programu będzie miejscowość Desenzano. Wejdziemy na molo, zobaczymy kościół Santa Maria Maddalena i Villę Romana – luksusową ville letniskową z czasów Cesarstwa Rzymskiego, w której największym zachwytem cieszą się wielkie zapierające dech w piersiach płyty mozaikowe, przedstawiające sceny z życia codziennego. Wieczorem obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

V Dzień

Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Mediolanu.  Zwiedzanie piesze. Przejazd do centralnego punktu miasta na Piazza del Duomo, z dwóch stron otoczonego portykami, miejsca spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, indywidualny wjazd windą (lub wejście schodami) na dach katedry, skąd rozpościera się widok na miasto i Alpy. Wizyta w Muzeum Katedralnym z rzeźbami, posągami, witrażami, obrazami i przedmiotami kultu religijnego. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów oraz restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza Della Scala, gdzie wznosi się najsłynniejsza opera na świecie, La Scala. Czas wolny. Posiłek we własnym zakresie i wyjazd w drogę powrotną, nocny przejazd.

VI Dzień

Przyjazd na miejsce zbiórki ok. południa. Zakończenie wycieczki

dowolny

ok 1550 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opłaty parkingowe, drogowe
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu, lokalni przewodnicy, opłata klimatyczna: ok. 130 €