Neapol wycieczka lotnicza – 5 dni

Amalfi2

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd na lotnisko. Wylot do Neapolu zgodnie z aktualnym planem lotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, spacer po okolicy i wybrzeżu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu zwiedzanie Neapolu. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: reprezentacyjną ulicę Via Toledo z charakterystyczną architekturą miejską, kościołami i eleganckimi kamienicami, Plac Plebiscytu z kościołem św. Franciszka – patronem Neapolu, Nowy Zamek (zwiedzanie wnętrz muzeum),  Galerię Umberto, Teatr San Carlo. Chwila czas wolnego. Na zakończenie zwiedzimy Narodowe Muzeum Archeologiczne z eksponatami odkopanymi z ruin Pompejów i Herkulanum.

Dzień III

Po śniadaniu przejedziemy do Pompei, gdzie zwiedzimy sławne miasto zasypane popiołami Wezuwiusza w I w n.e. Przejazd do Sorrento – krótki spacer po słynnym kurorcie, kolorowym, pełnym życia i radości miasteczku z pięknymi widokami. Czas wolny. Fakultatywnie: z Sorrento transfer na Capri – najpiękniejszą z włoskich wysp. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania (np. możliwość plażowania, wycieczka fakultatywna stateczkiem do grot okalających Capri i inne). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu przejazd do Positiano – miasta uznawanego za jedno z najpiękniejszych we Włoszech, gdzie zostało nakręconych wiele filmów. Krótka przerwa na zdjęcia i niezapomnianą wycieczkę wzdłuż wybrzeża krętymi drogami prowadzącymi tuż przy nadmorskich klifach do kolorowego i bajkowego Amalfi. Spacer po miasteczku, zwiedzanie katedry, przerwa na pamiątkowe zdjęcia, a następnie przejazd do Salerno. Wybrzeże między Positano a Salerno zwane jest „Wybrzeżem Amalfi” i uznawane za najpiękniejsze na świecie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V

Po śniadaniu i wykwaterowaniu czas wolny na wybrzeżu. Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

dowolny

OD 2490 PLN/os.

przy udziale min. 30 uczestników i wyjeździe ze Szczecina. Ostateczna cena uzależniona jest od cen biletów lotniczych w danym terminie.

Cena zawiera:

  • transfer na lotniska i z lotnisk
  • przelot samolotem z małym bagażem podręcznym
  • transport autokarowy na miejscu
  • zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksa klimatyczna, napoje do obiadokolacji: 70 €

Transfer promem na Capri: ok. 40€ w jedną stronę/os.; rejs do grot wokół Capri: ok. 20 €