Włochy: Florencja, Rzym, Wenecja – 6 dni

Rzym1

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: wyjazd

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 13:00. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień II: Florencja

Przyjazd do Florencji w godzinach porannych. Piesze zwiedzanie – w stolicy Toskanii zwiedzimy m. in. Bazylikę Santa Croce z grobami Dantego, Michała Anioła, Galileusza, Katedrę Santa Maria del Fiore z charakterystyczną czerwoną kopułą, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium z Drzwiami Raju. Dalej przespacerujemy się po Piazza della Signoria – głównym placu miasta oraz zobaczymy Most Złotników, najstarszy most we Florencji. Czas wolny na zakup pamiątek. Posiłek  ciągu dnia we własnym zakresie. Przewidziany czas na zwiedzanie – 9 godzin. W godzinach wieczornych obiadokolacja, późny przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień III: Watykan

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Watykanu, uczestnictwo w nabożeństwie Anioł Pański. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z grobem Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską. Czas wolny. Przewidziany czas na zwiedzanie – 9 godzin. Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

W tym dniu  grupa porusza się metrem.

Dzień IV: Rzym

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od starożytnego Rzymu: Koloseum miejsce walk gladiatorów, zobaczymy również Łuk Konstantyna, rzymskie Forum. Przespacerujemy się po Schodach Hiszpańskich, gdzie odbywają się pokazy mody, zobaczymy Fontannę di Trevi. W przerwie czas wolny na zakup pamiątek oraz posiłek. Przewidziany czas na zwiedzanie – 9 godzin. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolice Padwy. W przerwie obiadokolacja. Zakwaterowanie około północy i nocleg.

W tym dniu podczas zwiedzania, grupa porusza się metrem.

Dzień V Wenecja

Po śniadaniu przejazd do Wenecji, przepłynięcie tramwajem wodnym do placu św. Marka, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Marka – patrona Wenecji, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Z wieży zegarowej osoby chętne zobaczą całe miasto z góry. Czas wolny na zakup pamiątek. Czas na posiłek we własnym zakresie. Dla chętnych możliwość przejażdżki gondolami. W godzinach popołudniowch wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd. 

Dzień VI: powrót

 

Nocny przejazd. Ok. godz. 13:00 przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 1650 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opłaty drogowe i podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu, opłaty taksy turystycznej w hotelach, lokalni przewodnicy, metro w Rzymie: 80 Euro