Węgry: Budapeszt (lotniczy) – 4 dni

bud

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Berlinie/ Poznaniu, odprawa i wylot zgodnie z przyjętym planem lotów. Przejazd do hotelu w Budapeszcie, pozostawienie bagaży, transport komunikacją miejską do słynnych term Szecheneyi, największego kompleksu term w Europie, relaks w termach, następnie powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień II

Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem. Przejedziemy na Górę Gellerta, która wznosi się 139 metrów nad Dunajem i niegdyś uważana była za miejsce spotkań czarownic. Dziś stoją tam Cytadela i pomnik Wolności oraz roztacza się wspaniała panorama miasta. Dalej zobaczymy Parlament oraz Katedrę św. Stefana – jedną z największych kościołów na Węgrzech, Plac Bohaterów oraz Park Miejski z Zamkiem Vajdahunyad. Przerwa na deptaku Vaci. Czas wolny, obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Istnieje możliwość zorganizowania uroczystej obiadokolacji w tradycyjnej czardzie węgierskiej, gdzie przy lampce wina i muzyce na żywo oraz pokazie folklorystycznym spędzimy wieczór biesiadny. Późnym wieczorem wrócimy do hotelu na nocleg. (dodatkowo płatne ok. 45 €).

Dzień III

Śniadanie, następnie zwiedzanie z przewodnikiem prawobrzeżnej części stolicy Węgier – Budy. Zobaczymy m.in. Zamek Królewski – dawną siedzibę węgierskich królów, Pałac Królewski, Kościół św. Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich, Basztę Rybacką – skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta – Peszt, Most Łańcuchowy Szechenyego, pomnik i plac Świętej Trójcy. Czas wolny. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na  nocleg. 

Dzień IV

Po śniadaniu i wykwaterowaniu. Przejście reprezentacyjną aleją Andrassy’ego, która znajduje się na liście UNESCO.  Znajdują się tu też liczne gmachy ambasad oraz charakterystyczny Dom Terroru (Terror Haza) i Gmach Opery. Następnie przejazd na lotnisko odprawa i wylot zgodnie z aktualnym rozkładem lotów.  Przylot na lotnisko wylotowe, zakończenie wycieczki. 

Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. 

 

dowolny

OD 2195 PLN/os.

przy udziale min. 30 uczestników. Ostateczne cena uzależniona jest od wybranego terminu.

Cena zawiera:

  • transfery na lotniska i z lotnisk w Budapeszcie,
  • przelot samolotem na trasie  Berlin/Poznań – Budapeszt – Berlin/Poznań z bagażem podręcznym,
  • zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami),
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
  • opieka pilota wraz z komentarzem,
  • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • podatek VAT,

Dodatkowo płatne:

  • Bilety wstępu do term, bilety komunikacji miejskiej i lokalny przewodnik – ok. 65 EUR.