Węgry: Budapeszt (lotniczy) – 4 dni

bud

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd na lotnisko . Odprawa i wylot zgodnie z przyjętym planem lotów (lot przedpołudniowy). Przejazd do hotelu w Budapeszcie, pozostawienie bagaży i transport komunikacją miejską lub spacer do centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od prawobrzeżnej części stolicy Węgier – Budy. Zobaczymy m.in. Zamek Królewski – dawną siedzibę węgierskich królów, Pałac Królewski, Kościół św. Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich, Basztę Rybacką – skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta – Peszt, Most Łańcuchowy Szechenyego, pomnik i plac Świętej Trójcy. Czas wolny. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Budapesztu. Przejedziemy na Górę Gellerta, która wznosi się 139 metrów nad Dunajem i niegdyś uważana była za miejsce spotkań czarownic. Dziś stoją tam Cytadela i pomnik Wolności oraz roztacza się wspaniała panorama miasta. Dalej zobaczymy Parlament oraz Katedrę św. Stefana – jedną z największych kościołów na Węgrzech, Plac Bohaterów oraz Park Miejski z Zamkiem Vajdahunyad. Przerwa na deptaku Vaci. Czas wolny, obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Istnieje możliwość zorganizowania uroczystej obiadokolacji w tradycyjnej czardzie węgierskiej, gdzie przy lampce wina i muzyce na żywo oraz pokazie folklorystycznym spędzimy wieczór biesiadny. Późnym wieczorem wrócimy do hotelu na nocleg. (dodatkowo płatne ok. 30 €).

Dzień III

Po śniadaniu przejście reprezentacyjną aleją Andrassy’ego, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Aleja prowadzi przez dzielnicę willi i pałacyków. Znajdują się tu też liczne gmachy ambasad oraz charakterystyczny Dom Terroru (Terror Haza) i Gmach Opery. Istniejąca tutaj zabytkowa żółta linia metra M1 i najstarszy odcinek budapesztańskiego metra (Milenijna Kolej Podziemna) również znajdują się na liście UNESCO. Następnie odwiedzimy wspaniale zdobioną Wielką Synagogę – trzecią, co do wielkości na świecie (bez wejścia do środka). Czas wolny. Możliwość spędzenia czasu wolnego w basenach termalnych (dodatkowo płatne – ok. 18 €).

Dzień IV

Po śniadaniu i wykwaterowaniu rejs statkiem po Dunaju. Czas wolny, a następnie przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 1350 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transfery na lotniska i z lotnisk
  • transport lotniczy na trasie  Berlin – Budapeszt – Berlin z bagażem podręcznym
  • zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

  • Bilety wstępu bilety komunikacji miejskiej i lokalny przewodnik – ok. 60 €
  • Taksa klimatyczna