Trzy stolice: Węgry, Słowacja, Austria – 5 dni

wiedeń2

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: wyjazd

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 22:00 i nocny przejazd do Budapesztu.

Dzień II: Budapeszt

Po przyjeździe udamy się na zwiedzanie. Rozpoczniemy od prawobrzeżnej części stolicy Węgier – Budy. Zobaczymy Zamek Królewski – dawną siedzibę węgierskich królów, Pałac Królewski, Kościół św. Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich, Baszty Rybackie – skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta – Peszt. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III: Budapeszt

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Budapesztu. Przejedziemy na Górę Gellerta, która wznosi się 139 metrów nad Dunajem i niegdyś uważana była za miejsce spotkań czarownic. Dziś stoją tam Cytadela, pomnik Wolności i roztacza się stamtąd wspaniała panorama miasta. Dalej zobaczymy Parlament oraz Katedrę św. Stefana – jedną z największych kościołów na Węgrzech, Plac Bohaterów oraz Park Miejski z Zamkiem Vajdahunyad. Przerwa na deptaku Vaci. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV: Wiedeń

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Wiednia. Na początek odwiedzimy kompleks pałacowo – ogrodowy Schönbrunn, pójdziemy na spacer po Parku utrzymanym we francuskim stylu z licznymi rzeźbami, a następnie wejdziemy na Wzgórze Gloriette. Następnie przejedziemy Ringiem, by zobaczyć najważniejsze zabytki Wiednia i następnie przespacerujemy się po Starym Mieście. Zobaczymy: pomnik Marii Teresy stojący między budynkami Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodniczego, Kohlmarkt, Operę, Ratusz, Parlament, ulicę Graben, jedną z najelegantszych ulic Wiednia – Kärtnerstrasse oraz Plac i późnogotycką Katedrę św. Szczepana. Krótki postój przy ciekawym. Następnie przejazd w okolice Bratysławy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V: Bratysława

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na spacer, podczas którego zobaczymy m.in. zabytkową starówkę, katedrę Św. Marcina, ul. Michalską, Bramę Michalską, Ratusz, Pałac Prymasowski, plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, dziedziniec zamku, kościół Franciszkański i kościół Jezuitów.  Następnie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy.

dowolny

ok 1390 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opłaty drogowe i podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępów i lokalni przewodnicy: 35 Euro