Kategorie
Firmowe Wszystkie

Szwajcaria i Wyspa Mainau – 4 dni

Reinfall

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I – przejazd

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 22:00 i nocny przejazd w kierunku Meersburga.

Dzień II – Meersburg i Wyspa Kwiatów

Z Miasteczka Meersburg, statkiem wybierzemy się przez Jezioro Bodeńskie do Konstancji i dalej na wyspę Mainau zwaną Wyspą Kwiatów. Wcześniej zwiedzanie Meersburga. Pełne malowniczych kamieniczek stare miasto opada stromo ku jezioru, a nad nim wznosi się majestatyczne średniowieczny zamek (Altes Schloss) w sąsiedztwie którego znajduje się XVIII wieczny barokowy pałac (dawna rezydencja biskupów z Konstancji). Zobaczymy pełen uroku rynek, przy którym wznosi się okazały budynek ratusza miejskiego, Górną Bramę, muzeum miejskie mieszczące się w dawnym klasztorze (z zewnątrz), szachulcowy młyn u podnóża zamku, bramę Dolnego Miasta i XVI wieczny magazyn Gredhaus. Transport promem, a następnie autobusem na Wyspę Kwiatów. Niegdyś mieszkał na niej były książę Szwecji, hrabia Lennart Bernadotte, który korzystając z wyjątkowo wilgotnego mikroklimatu wyspy, zasadził na niej setki roślin, w tym wiele egzotycznych. Można tu także obserwować motyle w ogromnych ilościach, przede wszystkim w specjalnie dla nich wybudowanym pawilonie. Znajduje się tam również  barokowy pałac, pawilon ziołowy oraz zagroda z kucami i osłami. Po zwiedzaniu spacer po starówce w Konstancji oraz po promenadzie. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III Zurich i wodospad Rheinfall

Po śniadaniu przejazd do Zurichu i zwiedzanie. Spacer ulicą Bahnhofstrasse, pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof- dawny posterunek rzymski, kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie i kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla. Następnie przejazd do Neuhausen, z największym w Europie wodospadem Rheinfall. Spektakularny widok na wodospad ujrzymy ze specjalnej platformy. Kolejno spacer po mieście Szafuza, gdzie nad średniowieczną starówką (słynącą jako jedna z najbardziej malowniczych w Szwajcarii) góruje imponująca twierdza „Munot”. Domy starego miasta są bogato zdobione wykuszami i mają kunsztownie pomalowane fasady. Następnie odwiedzimy Stein am Rhein, gdzie Ren opuszcza Jezioro Bodeńskie. Niewielkie miasteczko, położone nad brzegiem Renu, otoczone fragmentami murów obronnych z zachowanymi bramami miejskimi jest jednym z najpiękniejszych w Szwajcarii. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV powrót 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 22:00. Zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

dowolny

OD 1985 PLN/os.

przy udziale minimum 30 uczestników i wyjeździe ze Szczecina

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opiekę pilota w raz z komentarzem
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • podatek VAT
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • bezprzewodowy system audio-guide

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy, taksa klimatyczna: ok. 70 €/os.


Zarezerwuj