Kategorie
Firmowe Wszystkie

Sycylia wycieczka lotnicza – 8 dni

Wycieczka lotnicza na Sycylię, w programie min. wejście na Etnę – największy czynny wulkan w Europie, Taormina oraz wypoczynek nad morzem połączony z kosztowaniem lokalnej kuchni.

Sycylia

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: przylot 

Przejazd z miejsca zbiórki na lotnisko w Berlinie. Odprawa i przylot do Katanii zgodnie z aktualnym rozkładem lotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II: dzień wolny 

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem i korzystanie z infrastruktury hotelowej.

Dzień III: Etna

Po śniadaniu całodniowa wyprawa na Etnę, jedna z największych atrakcji, ale też jedno z najpiękniejszych miejsc na Sycylii. Wjazd kolejką na wysokość 2500 m n.p.m. stamtąd spacer do punktu Torre del Filosofo, który zajmie nam (w zależności od tempa) około dwóch godzin, do przejścia jest ok. 6 km.  Turystyczny szlak kończy się na wysokości ok. 2920 m n.p.m. Następnie powrót do kolejki i przejazd powrotny do parkingu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV: dzień wolny/ Katania

Po śniadaniu czas wolny lub dla chętnych wycieczka fakultatywna do Katanii, dodatkowo płatne ok. 40 euro. Podczas wycieczki zobaczymy min. Plac Katedralny z monumentalną katedrą poświęconą św. Agacie i fontannę w kształcie słonia zaprojektowaną przez włoskiego artystę Vaccariniego, Plac Uniwersytecki, przy którym stoi Pałac San Giuliano, Amfiteatr rzymski z II wieku naszej ery – przy placu Stesicoro, który jest jednym z najbardziej intrygujących zabytków Katanii, zamek Ursino. Czas wolny – możliwość zakupów. Powrót do hotelu po południu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V: wypoczynek

Śniadanie, czas wolny (możliwość wypoczynku na plaży, spaceru po okolicy itp.), obiadokolacja.

Dzień VI: Taormina

Po śniadaniu przejazd do Taorminy, spacer po Corso Umberto, główną ulicą miasteczka, która zaczyna się przy Porta Messina. Zwiedzimy Teatr Grecki  – najsłynniejszy zabytek Taorminy i jeden z najbardziej znanych zabytków Sycylii. Został on wykuty w skale w epoce hellenistycznej, a następnie przebudowany przez Rzymian i dostosowany do występów gladiatorów. Panorama rozciągająca się z widowni teatru stanowiąca jednocześnie naturalną scenerię zaliczana jest do najpiękniejszych w Europie. Kolejno przejazd do Wąwozu Alcantara. Zwiedzanie rozpoczyna wizyta w Muzeum Ziemi z wystawą multimedialną 4D Parku Botanicznego i Geologicznego Gole Alcantara. Następnie zjazd windą na plażę, skąd będziemy podziwiać piękno wąwozu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień VII:  dzień wolny

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem i korzystanie z infrastruktury hotelowej.

Dzień VIII: powrót

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot zgodnie z aktualnym rozkładem. Powrót na miejsce zbiórki o zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.

dowolny

OD 3800 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

 • transfery na lotniska i z lotnisk
 • przelot samolotem rejsowym z bagażem podręcznym i rejestrowanym 15 kg 
 • opieka pilota wraz z komentarzem
 • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, woda  do obiadokolacji
 • transport podczas realizacji programu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • system audio-guide
 • podatek VAT
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo płatne:

 • Bilety wstępu: ok. 80 €


Zarezerwuj