Włochy: Sycylia – 8 dni

Sycylia

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: Katania

Przejazd z miejsca zbiórki na lotnisko. Odprawa i przylot do Katanii. Po wylądowaniu przejazd do centrum i spacer po Placu Katedralnym. Zobaczymy m.in. monumentalną katedrę poświęconą św. Agacie i fontannę w kształcie słonia zaprojektowaną przez włoskiego artystę Vaccariniego. Przejdziemy przez urokliwy Plac Uniwersytecki, przy którym stoi Pałac San Giuliano. Dalej dojdziemy do Amfiteatru rzymskiego z II wieku naszej ery – przy placu Stesicoro, który jest jednym z najbardziej intrygujących zabytków Katanii. Na koniec ujrzymy imponujący zamek Ursino (z zewnątrz) i odpoczniemy chwilę w słynnych Ogrodach Belliniego. Po zwiedzaniu transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II: Palermo, Montreale

Po śniadaniu przejazd do Palermo – stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Przejazd do Montreale. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień III: wypoczynek

Śniadanie, czas wolny (możliwość wypoczynku na plaży, spaceru po okolicy itp.), obiadokolacja.

Dzień IV: Etna

Po śniadaniu całodniowa wyprawa na Etnę, jedna z największych atrakcji, ale też jedno z najpiękniejszych miejsc na Sycylii. Wjazd kolejką na wysokość 2500 m n.p.m. stamtąd spacer do punktu Torre del Filosofo, który zajmie nam (w zależności od tempa) około dwóch godzin, do przejścia jest ok. 6 km.  Turystyczny szlak kończy się na wysokości ok. 2920 m n.p.m. Następnie powrót do kolejki i przejazd powrotny do parkingu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V: wypoczynek

Śniadanie, czas wolny (możliwość wypoczynku na plaży, spaceru po okolicy itp.), obiadokolacja.

Dzień VI: Taormina

Po śniadaniu przejazd do Taorminy, spacer po Corso Umberto, główną ulicą miasteczka, która zaczyna się przy Porta Messina. Zwiedzimy Teatr Grecki  – najsłynniejszy zabytek Taorminy i jeden z najbardziej znanych zabytków Sycylii. Został on wykuty w skale w epoce hellenistycznej, a następnie przebudowany przez Rzymian i dostosowany do występów gladiatorów. Panorama rozciągająca się z widowni teatru stanowiąca jednocześnie naturalną scenerię zaliczana jest do najpiękniejszych w Europie. Kolejno przejazd do Wąwozu Alcantara. Zwiedzanie rozpoczyna wizyta w Muzeum Ziemi z wystawą multimedialną 4D Parku Botanicznego i Geologicznego Gole Alcantara. Następnie zjazd windą na plażę, skąd będziemy podziwiać piękno wąwozu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień VII: Syrakuzy

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Syrakuz, gdzie zwiedzimy Stare Miasto z Piazza del Duomo i zobaczymy źródło Aretuzy. Kolejny punkt to zwiedzanie miasta słynącego z barokowej architektury, pałaców i kościołów oraz ruiny pałacu boga Apolla na wyspie Ortigia. Następnie powrót hotelu. Możliwość skorzystania z kąpieli morskich i słonecznych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII: powrót

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot. Powrót na miejsce zbiórki o zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 3600 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

 • transfery na lotniska i z lotnisk
 • przelot z bagażem podręcznym
 • opieka pilota
 • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, napoje do obiadokolacji
 • transport podczas realizacji programu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • system audio-guide
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Bilety wstępu: ok. 80 €
 • Taksa klimatyczna
 • Bagaż rejestrowy