Rosja: Moskwa – 5 dni

Moskwa3

Ramowy plan wyjazdu

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot do Moskwy zgodnie z aktualnym planem lotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, popołudniowy spacer po Moskwie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej z największą na świecie kolekcją sztuki rosyjskiej, ikon, obrazów malarzy rosyjskich z XVIII i XIX w. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorna wycieczka metrem – zwiedzanie najokazalszych stacji metra oraz rejs  statkiem po rzece Moskwa oraz podziwianie miasta po zmroku z przepiękną iluminacją zabytków i mostów – Moskwa by night. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie Carycyna, gdzie poznamy historię letniej rezydencji cesarzowej Katarzyny Wielkiej. Zobaczymy Wielki i Mały Pałac, Operę i pójdziemy na spacer po ogrodach krajobrazowych. Powrót do centrum i czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzania miasta: Kremla – średniowiecznej twierdzy i siedziby carów, aktualnej siedziby Prezydenta Rosji. Sobory z unikalnymi freskami, ikonami, dzwonnica „Iwana Wielkiego”,  największy na świecie dzwon – Car-Dzwon. Zwiedzanie Skarbca Carów – jednego z najbogatszych muzeów świata z szatami koronacyjnymi i liturgicznymi, tronami, insygniami władzy, karetami, bronią, wyrobami jubilerskimi. Zobaczymy musztrę paradną pułku prezydenckiego.  Po południu przejazd wokół Kremla, Świątynia Chrystusa Zbawiciela, pomnik Piotra I, Wzgórze Wróblowe z piękną panoramą Moskwy, Uniwersytet im. Łomonosowa, zespół sportowy Łużniki, zespół „Góra Pokłonna”. Wycieczka objazdowa po Moskwie: przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Przejazd na Plac Czerwony, spacer i zwiedzanie: Mauzoleum Lenina, GUM słynny moskiewski dom towarowy. Z zewnątrz: katedra Kazański, Muzeum Historyczne, sobór Wasyla Błogosławionego z XVI w. z unikalną bajkowa architekturą (wstęp). Następnie zobaczymy Nowy Arbat, Biały Dom, ulica Twerska z Placem Puszkina, Teatr Wielki, Duma Państwowa, Plac Łubianka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu czas wolny i spacer po centrum. Czas na zakupy. Przejazd na lotnisko i odprawa. Wylot do Polski. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 3350 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transfer na lotniska i z lotnisk
  • zakwaterowanie w hotelu 3* (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie (5 śniadań i obiadokolacji, woda do obiadokolacji)
  • opieka pilota
  • transport lotniczy (bagaż podręczny i rejestrowy)
  • zestaw słuchawkowy Tour Guide
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • turystyczny fundusz gwarancyjny (składka obowiązkowa)
  • wiza turystyczna
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

pakiet do realizacji programu: 125 EUR (wstępy do zwiedzanych obiektów: sobór Wasyla Błogosławionego, Mauzoleum Lenina, Galeria Trietiakowska, Skarbiec Carów, Carycyn) usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, wieczorna wycieczka metrem oraz statkiem po Moskwie.