Portugalia – 5 dni

Lizbona

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 9:00 i przejazd na lotnisko w Berlinie. Oprawa i wylot o godz. 14:45. Przylot do Lizbony o  godz. 17:20. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra – jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami – najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie. Spacer po dzielnicy Bairro Alto o artystycznym charakterze, gdzie skupia się nocne życie miasta, przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta – windą Santa Justa. Spacer: kościół św. Rocha; ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café a Brasileira (we własnym zakresie). Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd do Sintry – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional – wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Zwiedzanie Quinta da Regaleira – fascynującej rezydencji otoczonej tajemniczymi ogrodami, gdzie można odnaleźć wiele masońskich symboli. Zwiedzanie bajkowego Palácio da Pena, usytuowanego na szczycie wzgórza nad Sintrą. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt na kontynencie europejskim – Cabo da Roca. Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu przejazd do Fatimy, gdzie odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, a następnie do urokliwego miasteczka Nazare słynącego z wielkich fal i zawodów surferskich. Wejdziemy na punkt widokowy skąd rozciąga się widok na miasteczko i bezkres oceanu. Wieczorem powrót do Lizbony, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień V

Po śniadaniu przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: Pomnik Odkryć Geograficznych, jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Przejazd na tereny Expo ’98 nazywane Parkiem Narodów. Następnie przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot o godz. 17:45. Przylot do Berlina o godz. 22:10. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki ok. godz. 1:00. Zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 2600-2700 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników i wyjeździe ze Szczecina

Cena zawiera:

 • transfery na lotniska i z lotnisk
 • transport autokarowy podczas realizacji programu na miejscu
 • przelot na trasie: Berlin-Lizbona-Berlin z bagażem podręcznym
 • zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka pilota
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (katedra, kościół św. Wincentego, przejazd winda Santa Justa, Quinta da Regaleira, Palácio da Pena, klasztor Hieronimitów) lokalni przewodnicy, komunikacja miejska,  taksa  miejska w hotelu – ok. 90 Euro

  Możliwość zorganizowania wieczoru Fado: ok. 45 €

  Bagaż rejestrowy 20 kg – ok. 300 zł w 2 strony