Polska – Bieszczady – 5 dni

bieszczady

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6:00 i przejazd w okolice Polańczyka. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu udamy się z przewodnikiem na pieszą wędrówkę na Połoninę Wetlińską. Jest ona jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejsc. Stanowi doskonały punkt widokowym, szczególnie jesienią oraz zimą kiedy to niejednokrotnie widoczne są min. Tatry. Zaczynając od słynącego z pięknych panoram Smereka przejdzimy dalej przez Przełęcz Orłowicza, urozmaiconą grań Szarego Berda i wejdziemy na najwyższy, dostępny turystycznie wierzchołek Połoniny Wetlińskiej, czyli Osadzki (1253 m). Potem czeka nas niewyczerpujący przemarsz przez szerokie połacie traw pod Przełęczą Srebrzystą i wejście na Hasiakową Skałę (1228 m), pod którą stoi schronisko o wdzięcznej nazwie „Chatka Puchatka”. Stąd, po obejrzeniu wspaniałych widoków, w pół godziny zejdziemy na Przełęcz Wyżną. Długość trasy to 16 km (ok. 5h). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu udamy się na górską wycieczkę z przewodnikiem – wejdziemy na najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie – Tarnicę. Obierzemy szlak (19km – ok. 6h) prowadzący od Wołosatego, które jest również najdalej wysuniętą na południe zamieszkałą miejscowością Polski. Po drodze na szczyt miniemy zrekonstruowaną studnię z żurawiem oraz stary cmentarz, punkt widokowy na Przełęczy Bukowskiej (granica państwa z Ukrainą), szczyt Rozsypańca oraz widokową grań prowadzącą do trzeciego najwyższego szczytu Bieszczadów – Halicza. Na Przełęczy pod Tarnicą czeka nas już tylko pokonanie schodów. Na koniec odpoczynek na szczycie i podziwianie pięknych widoków. Wprawne oko wypatrzy leżący na Ukrainie Pikuj (1408 m n.p.m.), będący najwyższym szczytem Bieszczad. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu przejazd do Majdana. Stąd rozpoczniemy podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną do Przysłupa. Następnie przejazd do Soliny. Udamy się na spacer po zaporze – jednej z największych w Polsce, zwiedzimy wnętrza tamy oraz udamy się na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja integracyjna i nocleg.

Dzień V

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Sanoka. Tam wybierzemy się na spacer po SkansenieMuzeum Budownictwa Ludowego. Należy on do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Następnie zwiedzanie Sanoka, które rozpoczniemy od spaceru po Starówce, gdzie zobaczymy z zewnątrz zamek, Cerkiew Świętej Trójcy, secesyjną willę rodziny Zaleskich, Kościół i klasztor oo. Franciszkanów, Ratusz Miejski, Dom Misjonarzy.  Następnie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy. Zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 1300 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport busem
  • zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • obiadokolacja integracyjna
  • ubezpieczenie NNW
  • opłaty drogowe i podatek VAT

Dodatkowo płatne:

  • Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 140 zł/os.

  • Taksa klimatyczna