Skarby Włoch – 8 Dni

Rzym1

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 14:00, nocny przejazd do Włoch z krótkimi postojami.

Dzień II Wenecja

Przejazd do Chioggii. Rejs do Wenecji, przepłynięcie tramwajem wodnym do placu św. Marka, następnie Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Czas wolny na zakup pamiątek, przejazd na nocleg w okolice Rimini, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III San Marino

Po śniadaniu przejazd do San Marino. Zwiedzanie stolicy najstarszej republiki w Europie. Zobaczymy potężne fortyfikacje na szczycie Monte Titone, kościół San Francesco oraz Palazzo del Governo. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień IV Rzym i Watykan

Po śniadaniu zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem. Panteon, Plac Navona ze słynną Fontanną Czterech Rzek Berniniego, Zamek Anioła. Następnie udamy się do Watykanu. Zwiedzimy Bazylikę św.Piotra z Grobem Apostoła, Pietą Michała Anioła. Wizyta przy grobie Jana Pawła II. Przerwana zakup pamiątek. Po zwiedzaniu przejazd hotelu, obiadokolacja nocleg.

Uwaga! W tym dniu po Rzymie poruszamy się metrem.

Dzień V Rzym

Po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie Rzymu: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Zobaczymy również jeden z symboli miasta – Kapitol, Plac Wenecki, przespacerujemy się po Schodach Hiszpańskich, zobaczymy słynną Fontannę di Trevi. Spacerem przejdziemy do kościoła Santa Maria Maggiore. Po zwiedzaniu czas wolny na zakuppamiątek, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Uwaga! W tym dniu po Rzymie poruszamy się metrem.

Dzień VI Siena i Piza

Siena i Piza Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Sieny, Zwiedzanie Piazza del Campo, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia, plac Piazza Duomo. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta. Następnie przejazd do Pizy ze słynną krzywą wieża, katedrą, baptysterium i dzwonnicą. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego i przejazd na obiadokolację do hotelu, nocleg.

Dzień VII Florencja

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie stolicy Toskanii z przewodnikiem. Zobaczymy najciekawsze miejsca m. in. Bazylikę Santa Croce z grobami Dantego, Michała Anioła, Galileusza, Katedrę Santa Maria de lFiore, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium z Drzwiami Raju. Dalej przespacerujemy się po Piazza della Signoria – głównym placu miasta oraz zobaczymy Most Złotników, najstarszy most we Florencji. Czas wolny na obiad we własnym zakresie, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień VIII

Powrót do Szczecina ok. godz. 14:00. Zakończenie wycieczki.

dowolny

od 2495 PLN

Przy udziale min. 43-45 uczestników i wyjeździe ze Szczecina

  • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek)
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (ostatniego dnia obiad we własnym zakresie np. pizza ok. 10 Euro)
  • opieka pilota
  • bezpłatny udział 3 opiekunów
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • opłaty drogowe , parkingowe i podatek VAT

Dodatkowo płatne:
programowe bilety wstępu, lokalni przewodnicy, metro w Rzymie, rejs Choggia – Wenecja + tramwaj wodny, opłaty taksy turystycznej w hotelach – 110 €/ os.