Norwegia: Oslo i fiordy – 4 dni

Oslo

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: Wyjazd

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd na lotnisko. Wylot do Oslo zgodnie z aktualnym planem lotów. Przejazd na przedmieścia Oslo, gdzie zobaczymy najpiękniejszą skocznię narciarską świata – Holmenkollbakken. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer deptakiem Karl Johans Gate.

Dzień II: Oslo

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Oslo, położonego pomiędzy fiordem Oslofjord i zalesionymi wzgórzami. Miasto zostało wyróżnione nagrodą główną w rankingu Zielona Stolica Europy 2019. Rozpoczniemy od spaceru po głównej ulicy miasta – deptak Karla Johansa, po drodze widząc Pałac Królewski, Teatr Narodowy, Parlament i symbol stolicy – Operę. Wejdziemy na jej dach, z którego rozpościera się wspaniały widok na centralną część nabrzeża Oslo i kompleks biurowy Barcode. Następnie przejdziemy modną i nowoczesną dzielnicą Aker Brygge mijając ratusz oraz Centrum Pokojowe Nobla i dotrzemy do sztucznej wyspy  – „Wyspy Złodziei”. Podczas spaceru po Parku Vigelanda zobaczymy szereg rzeźb przedstawiających nagie postacie w różnych pozach – jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w mieście. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III: Oslofjord i Muzeum Łodzi Wikingów

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę statkiem, podczas której będziemy podziwiać Oslofjord, który słynie z najwyższych temperatur wody przez cały rok i jest popularny wśród miłośników kąpieli wodnych. Następnie przejazd na półwysep Bygdøy. Wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów, w którym eksponowane są łodzie z IX w., skonstruowane przez wikingów – najlepszych żeglarzy świata – oraz Muzeum Statku Polarnego Fram, którym Roald Amundsen jako pierwszy człowiek dotarł na biegun południowy. Czas wolny w centrum Oslo i powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV: Powrót

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

Istnieję możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

 

dowolny

OD 2500 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników i wyjeździe ze Szczecina

Cena zawiera:

  • transfer na lotniska i z lotnisk
  • transport komfortowym autokarem podczas realizacji programu
  • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • opieka pilota wraz z komenatarzem

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok.: 320 zł