Międzyrzecki Rejon Umocnień i Zielona Góra

MRU

Ramowy plan wyjazdu

Jest to wyprawa dla miłośników eksploracji.

Zwiedzimy znajdujący się w Pniewie kompleks niemieckich umocnień z okresu II wojny światowej. Są to jedne z największych podziemnych fortyfikacji na świecie. Przejście trasą ekstremalną – jest to nowa trasa turystyczna. Zaczyna się w bunkrze nr 717. Trwa trzy godziny i kończy się w schronie 719, gdzie na zwiedzających czeka nowa atrakcja – zapadnia, która broniła dostępu do obiektu. Została ostatnio uruchomiona przez pracowników muzeum i miłośników fortyfikacji. Jest to jedyna czynna zapadnia tego typu w bunkrach MRU i w całym kraju. Turyści powinni posiadać własne latarki z zapasem baterii, prowiant, ciepłe ubrania oraz odpowiednio wygodne i wodoodporne buty z racji zalegającej w korytarzach wody.

Dodatkową atrakcją jest to że w podziemiach, czyli jednocześnie na terenie rezerwatu przyrody „Nietoperek” każdego roku hibernuje około 30 tysięcy nietoperzy, które zwiedzający mijają po drodze. Następnie zwiedzanie naziemnej części fortyfikacji (ekspozycja sprzętu wojskowego, elementy broni, sprzęt wojskowy, makiety oraz tablice informacyjne i plany)

Następnie przejazd do Zielonej Góry, miasta słynącego z produkcji wina. Odwiedzimy tam jedną z regionalnych winnic, gdzie będziemy mieli okazję skosztować regionalnego specjału.

dowolny

120 PLN/os.

przy udziale 45 uczestników i wyjeździe ze Szczecina

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • Programowe bilety wstępu i lokalny przewodnik, wizyta w winnicy: 70 zł/os.