Mazury – 4 dni

statkiem po trawie2

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 04:00 i przejazd do Giżycka. Tam podczas spaceru zobaczymy m.in. zabytkowy most obrotowy. Następnie zwiedzimy twierdzę Boyen. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży – dawnej kwatery głównej Adolfa Hitlera, a następnie Sanktuarium Maryjnego z barokową Bazyliką w Świętej Lipce – uczestnictwo w koncercie organowym. Przejazd do Mikołajek – nazywanych Sopotem Warmii i Mazur. Przespacerujemy się po miejscowości, która w sezonie letnim przyciąga tłumy turystów i cała zamienia się w deptak. Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz Pole Bitwy. Kolejno przejazd do Nidzicy tzw. „Bramy na Mazury”. Tam podczas zwiedzania zamku krzyżackiego zobaczymy: eksponaty ukazujące najstarszą historię Prusów, zamku i miasta, zbrojownię, która mieści kopie uzbrojenia piechoty chłopskiej i rycerstwa z okresu bitwy pod Grunwaldem, salę ukazującą wyposażenie mazurskich chałup i sprzęty użytku domowego, „Salę Rycerską” – dawną kancelarię wójta oraz salę widokową – dawny krzyżacki spichlerz z panoramą na miasto, zamek i okolicę. Przejazd do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu popłyniemy w prawie 5-godzinny rejs statkiem po trawie (Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno). Alternatywnie proponujemy 2,5-godzinny rejs na trasie Ostróda-Miłomłyn (40 zł mniej za bilety wstępu). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 21:00. Zakończenie wycieczki.

dowolny

595 PLN/os.

przy udziale 45 uczestników i wyjeździe ze Szczecina

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hostelu/ ośrodku (pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • bezpłatny udział 3 opiekunów
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • bilety wstępu i lokalny przewodnik: 150 zł