Malta – 4 dni

Malta

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki i transfer na lotnisko. Wylot zgodnie z rozkładem lotów. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu, pozostawienie bagaży i przejazd na zwiedzanie. Na początek udamy się do miejscowości Mdina, dawnej stolicy wyspy. Położone centralnie, niewielkie i ciche miasteczko ma bogatą i piękną historię. Wąskie, kręte uliczki pamiętają jeszcze czasy arabskie. Spacer labiryntem średniowiecznych uliczek jest atrakcją samą w sobie. Nie ma tu ruchu samochodowego, czas płynie leniwie rytmem niemal identycznym jak setki lat temu. Czas wolny na samodzielnie zwiedzanie miasteczka. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu przeprawa promowa na wyspę Gozo. To jedynie około 30 minut. Mniejsza siostra Malty zachwyca bajecznymi krajobrazami. Panoramiczne zwiedzanie wyspy to idealna okazja do podziwiania spokojnych wsi, pięknych krajobrazów. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń Ggantija. Następnie zwiedzanie stolicy wyspy – Ir-Rabat z dominującą zabudową Cytadeli, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę. Zwiedzanie bazyliki Ta’Pinu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd do stolicy wyspy Valetta. Miasto do dziś zachowało unikalny charakter. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego do Portu, z którego roztacza się zapierająca dech panorama miasta, następnie Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny. Przejazd do trzech portowych miast, gdzie pierwotnie kawalerowie miecza osiedlili się po przybyciu na wyspę. Zwiedzanie ufortyfikowanego portu Cospicua, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w Vittoriosa, aby na koniec dnia dotrzeć do Senglea słynnego z odparcia inwazji tureckiej. Czas wolny na podziwianie imponującej panoramy wyspy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu i wykwaterowaniu transfer na lotnisko. Wylot zgodnie z rozkładem lotów. Przelot do Polski i powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 15:00

 

Jest to przykładowy program i może zostać zmodyfikowany.

dowolny

OD 2790 zł/os.

przy udziale min. 30 uczestników i wyjeździe ze Szczecina Ostateczna cena uzależniona jest cen biletów lotniczych w wybranym terminie.

Cena zawiera:

 • transfery na lotniska i z lotnisk
 • transport autokarowy podczas realizacji programu na miejscu
 • przelot na Maltę i z powrotem z bagażem podręcznym
 • zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę pilota wraz z komentarzem
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: 80 euro

 • opłata klimatyczna