Hiszpania: Majorka ze zwiedzaniem – 7 dni

Majorka

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot zgodnie z aktualnym planem lotów. Po wylądowaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny, wypoczynek nad morzem. Kolacja i Nocleg.

Dzień II – VI: wypoczynek (propozycje wycieczek fakultatywnych)

Wycieczka 1 – Valdemossa i Palma

Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę do Valdemossy i Palmy. Trasa wycieczki prowadzi przez malownicze krajobrazy przedgórza największego masywu górskiego wyspy, Sierra de Tramuntana. Międzynarodową sławę miasteczku Valldemossa przyniósł pobyt Fryderyka Chopina i francuskiej pisarki George Sand. Zwiedzimy zabytkowy kościół Kartuzów. Obecnie zespół budowli Cartuja de Valdemossa to jedna z głównych atrakcji turystycznych Majorki, w którym można zwiedzić m.in. pałac króla Sancha, przypałacowy ogród, muzeum historyczne, muzeum Chopina i George Sand oraz galerię sztuki współczesnej z pracami Picassa, Tapiesa, Miro i Hartunga. Wnętrze jednej z pałacowych komnat zostało zaadaptowane na XVII-wieczną aptekę z niekiedy bardzo osobliwymi preparatami.

Następnie przejedziemy na zwiedzanie stolicy wyspy Palmy. Podczas spaceru zobaczymy charakterystyczne wizytówki stolicy wyspy: Katedrę La Seu, jedna z trzech największych w Europie, Paseo Marítimo, słynna promenada przy morzu i porcie, Plaça Major – główny plac miasta, La Rambla –  bulwar powstały w miejscu starego koryta rzeki La Riera. Po zwiedzaniu czas wolny na zakup pamiątek. 

Po południu powrót do hotelu, kolacja nocleg.

Cena wycieczki: ok. 40 € (wycieczka z przewodnikiem)

Wycieczka 2 – Smocze Jaskinie – Porto Cristo

Po śniadaniu przejedziemy do Porto Cristo na zwiedzanie smoczych jaskiń, gdzie schodzimy 25 m pod ziemię. Konstelacje stalaktytów i stalagmitów w niesamowity sposób tworzą wręcz kosmiczny krajobraz, a pięknie oświetlone pozostawiają niezapomniane wrażenie. Wielką atrakcją jest podziemny koncert muzyki klasycznej, który jest prawdziwym świętem dla uszu. Koncert odbywa się w pobliżu podziemnego jeziora Martela, które jest jednym z największych na świecie podziemnych jezior.  Po koncercie powrót do hotelu.

Wstęp do jaskiń: 20 €, Cena wycieczki: ok. 35 € wycieczka z przewodnikiem).

Dzień VII: Powrót

Po śniadaniu i wykwaterowaniu czas wolny i wypoczynek. Przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot samolotu z Palmy. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

dowolny

OD 2790 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników i wyjeździe ze Szczecina. Ostateczna cena uzależniona jest od cen biletów lotniczych w danym terminie.

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie w wybranym hotelu 3*
  • Wyżywienie: all inclusive
  • transport samolotem
  • transfery na lotniska i z lotnisk
  • bagaż podręczny
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

bagaż rejestrowy