Litewskie perły – 4 dni

Ostra Brama

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 17:00 i nocny przejazd do Wilna.

Dzień II: Wilno

Po przyjeździe do Wilna krótka przerwa na śniadanie. Następnie rozpoczniemy piesze zwiedzanie. Zobaczymy m.in.: Wzgórze Giedymina, zwieńczone  Zamkiem Górnym, Stary i Nowy Arsenał, Bazylikę Archikatedralną z Dzwonnicą, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Jana, Pałac Prezydencki, Ratusz, Kościół  św. Kazimierza, Filharmonię, wileńską starówkę, a na niej: Ostrą Bramę, Cerkiew św. Ducha, urocze stare uliczki i kościół św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”. Po zwiedzaniu czas wolny, obiadokolacja i przejazd do hotelu komunikacją miejską. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień III: Troki

Po  śniadaniu przejazd  do  Trok: zwiedzanie z przewodnikiem  rozpoczniemy od gotyckiego  Zamku  Wielkich  Książąt  Litewskich – zamek  położony  na  jeziorze  Galwe, zwiedzanie wnętrz.  Następnie rejs po jeziorze i degustacja kibinów – karaimskich  pierogów. Czas wolny. Powrót do Wilna, przejazd  na  cmentarz na  Rossie, na którym spoczywają polscy żołnierze, matka Józefa Piłsudskiego oraz serce marszałka. Obiadokolacja, czas wolny w centrum, powrót  do  hotelu późnym wieczorem. Nocleg.

 

Dzień IV: Druskienniki

Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Druskiennik – miejscowości uzdrowiskowej. Spacer  po  Parku Zdrojowym. Następnie wyjazd w drogę powrotną  do  Polski. W  drodze  przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd na miejsce zbiórki przed północą. Zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 950 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opłaty drogowe i podatek VAT

Dodatkowo płatne:

  • programowe bilety wstępu, degustacja kibinów, lokalni przewodnicy, taksa klimatyczna: ok. 50 Euro
  • Powrót do hotelu komunikacją miejską – ok. 1 € za przejazd