Karkonosze – 4 dni

śnieżka

Ramowy plan wyjazdu

I Dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 5:00 i przejazd do Szklarskiej Poręby. Spacer najbardziej malowniczym szlakiem Kotliny Jeleniogórskiej: Wodospad Kamieńczyk, Wodospad Szklarka, Krucze Skały, Leśna Huta – pokaz wytopu szkła i warsztaty zdobienia. Następnie przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II Dzień

Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę górską. Udamy się wyciągiem krzesełkowym na Kopę i dalej pieszo wejdziemy na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Następnie powrót do Karpacza malowniczym szlakiem górskim przez najpiękniejsze schroniska „Strzechę Akademicką” i „Samotnię”. Po drodze zwiedzimy świątynię Wang, drewniany kościół sprowadzony z południowej Norwegii. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, wieczorem integracyjne ognisko z kiełbaskami nocleg.

III Dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Kopalni Liczyrzepa w Kowarskich Sztolniach. W towarzystwie przewodnika podążymy tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszymy także przez długie lata ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczymy bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia. Przejazd do Karpacza i spacer do Zapory na Łomnicy, Dzikiego Wodospadu oraz punktu, gdzie występuje anomalia grawitacyjna. W trakcie spaceru dla chętnych zjazd torem saneczkowym (dodatkowo płatne – 9 zł/ 1 przejazd). Powrót na obiadokolacje i nocleg.

IV Dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Zamku Legend w Pławnej Dolnej, a następnie Zamku Czocha. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 22:00. Zakończenie wycieczki.

dowolny

510 PLN/os.

przy udziale 45 uczestników i wyjeździe ze Szczecina

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w ośrodku (pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • bezpłatny udział 3 opiekunów
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • bilety wstępu i lokalny przewodnik: 155 zł