Jarmark Dominikański w Gdańsku: 14-16.08.2020

jarmark dominikański - gdańsk

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I – piątek

Wyjazd ze Szczecina i okolicznych miejscowości o godz. 06:00 i przejazd do Gdyni. Spacer Skwerem Kościuszki i czas na zdjęcia przy okręcie ORP Błyskawica oraz statku Dar Pomorza. Chętni odwiedzą Gdyńskie Akwarium lub spędzą czas w naukowym Centrum Experyment.

Przejazd do Sopotu – przejdziemy się ulicą Monte Cassino, gdzie stoi Krzywy domek, zabytkowe kamienice i stylowe kawiarnie i dojdziemy do najdłuższego drewnianego molo w Europie. Dla chętnych spacer po molo. Czas wolny.

Następnie przejazd do Gdańska, zakwaterowanie w hotelu niedaleko plaży, obiadokolacja i czas wolny.

 

Dzień II – sobota

Po śniadaniu przejazd do centrum Gdańska. Na początek spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzi nas po najciekawszych zakątkach starego miasta. Zobaczymy m.in.: Fontannę Neptuna, Trakt Królewski, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką – największą średniowieczną świątynię z cegły w Europie, Wielki Młyn – Żuraw, przespacerujemy się ulicą Długą i Długim Targiem oraz nabrzeżem Starej Motławy. Następnie czas wolny i możliwość udziału w Jarmarku Dominikańskim. W międzyczasie istnieje możliwość wizyty w  Europejskim Centrum Solidarności lub Muzeum II Wojny Światowej. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. W tym dniu obiadokolacja we własnym zakresie.

 

Dzień III – niedziela

Po śniadaniu i wykwaterowaniu czas wolny. Możliwość korzystania z pobliskiej plaży lub przejazdu autokarem do centrum i udziału w Jarmarku Dominikańskim. Po południu przejazd do Oliwy. Do wyboru: udział w słynnym koncercie organowym w katedrze i spacer po pięknych ogrodach lub wizyta w ZOO.

Następnie wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Szczecina i okolic ok. godz. 22:00. W drodze przerwa na posiłek we własnym zakresie.

14-16.08.2020

575 PLN

za osobę

550 PLN

za osobę dla rodzin z dziećmi

Cena zawiera:

  •  transport komfortowym autokarem
  •  opieka pilota i lokalnego przewodnika
  • zakwaterowanie w hotelu nad morzem
  • wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • opłata klimatyczna
  •  bilety wstępu: ok. 40-50 zł/os.