Hiszpania: Andaluzja – 8 dni

alhambra

Ramowy plan wyjazdu

I Dzień: Malaga

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd na lotnisko. Wylot do Malagi zgodnie z aktualnym planem lotu. Po opuszczeniu terminala przylotów udamy się komfortowym autokarem na zwiedzanie okolic Malagi. Wespniemy się na wzgórze Gibralfaro, aby móc podziwiać wspaniały widok całego miasta, a nawet Cieśniny Gibraltarskiej i wybrzeży Afryki oraz zobaczyć fenicką twierdzę Castillo de Gibralfaro. Zwiedzimy także jedną z najwyższych hiszpańskich katedr – renesansową Catedral de la Encarnación. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II Dzień: Sewilla

Po śniadaniu wyruszymy do Sewilli gdzie zobaczymy jeden z największych i najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie – Katedrę Maryi Panny, umieszczoną na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Następnie spacer dawną dzielnicą żydowską Santa Cruz i zwiedzanie Alkazar czyli dawnego pałacu królewskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

III Dzień: Granada

Po śniadaniu przejazd do Granady. Najpierw zobaczymy najlepiej zachowany pałac arabski na świecie – Alhambra, mieszczący się na wzgórzu Sabika, następnie czarujący, bogato zdobiony ornamentami pałac Nasrydów – rodem z „Baśni z 1000 i jednej nocy”, Pałac Comarez – oficjalna rezydencja sułtanów, Pałac Lwów ze słynną fontanną z 12 postaciami lwów i odetchniemy podziwiając ogrody pełne wodospadów i fontann. Latem ogrody zamieniają się w bogactwo pomarańczy i kwiatów. Na koniec ujrzymy Generalife czyli ostatnią część kompleksu – pałac otoczony bogato zdobionymi ogrodami pełnymi sadzawek i fontann. Kolejnym punktem programu jest najpiękniejsza dzielnicą Granady – stara arabska dzielnica Albacin wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, położona jest na wzgórzu, pełna wąskich uliczek, placyków i zaułków.  Następnie za cel spaceru obierzemy Plaza Mirador de San Nicolás – plac obok kościółka San Nicolás. Wspinaczkę wąskimi uliczkami wynagrodzi nam fantastyczny widok na całą Alhambrę na tle ośnieżonych szczytów Sierra Nevada, widok, który zapamiętuje się na całe życie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, i nocleg.

IV Dzień: Gibraltar

Po śniadaniu przejedziemy na Gibraltar, jedną z ostatnich kolonii brytyjskich. W programie: przejazd minibusami po wiktoriańskich ulicach Gibraltaru do latarni morskiej Europa Point, skąd roztacza się wspaniały widok na Maroko, zwiedzanie Jaskini św. Michała oraz spotkanie z makakami gibraltarskimi. Na koniec przejazd obok starego, mauretańskiego zamku. Czas wolny na Main Street i możliwość zrobienia zakupów w strefie bezcłowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

V Dzień: Kordoba

Po śniadaniu wyruszymy do Kordoby. Na miejscu zobaczymy słynną Mezquitę – dawny meczet z czasów Kalifatu z wbudowanym kościołem, stare miasto oraz dzielnicę żydowską – Juderia, na obszarze której stoi synagoga z 1315 roku. Na zachód od Mezquity znajduje się wielokrotnie przebudowywany Puente Romano (Rzymski Most), a na jego południowym końcu wznosi się XIV-wieczna Torre de la Calahorra, w której znajduje się muzeum. Na głównym placu Kordoby – Plaza Tendillas przewidziany jest czas wolny, a po nim powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI Dzień: Sierra Nevada

Po śniadaniu wycieczka w góry Sierra Nevada do Alpujarry, krainy źródeł mineralnych, oliwy z oliwek i szynki jamon serrano. Wycieczkę zaczynamy od degustacji oliwy oraz wizyty w muzeum oliwy. Następnie przejazd przez Lanjaron, którego wizytówką są rozsiane po uliczkach i placach niewielkie fontanny z pitną wodą źródlaną. W drodze do Trevelez krótki postój na jednym z punktów widokowych, skąd roztacza się panorama Sierra Nevada, a następnie przystanek przy ujęciu wód gazowanych we Fuente Agria. Trevelez to najwyżej położone miasteczko w Hiszpanii – tam wizyta w suszarni szynek, gdzie poznamy proces produkcji tego specjału, skosztujemy wina oraz najlepszej szynki jamon serrano.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

VII Dzień

Po śniadaniu, wypoczynek na Costa del Sol, najbardziej popularnym wybrzeżu hiszpańskiej Andaluzji. Jest tutaj wiele przystani jachtowych, czynne cały rok pola golfowe, kasyna, kluby, restauracje serwujące paellę lub wykwintne posiłki z owoców morza oraz inne atrakcje. Wieczorem obiadokolacja  i nocleg.

VIII Dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na lotnisko w Maladze. Wylot i powrót do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 2990 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport samolotem z bagażem podręcznym 10 kg
  • transfer na lotniska i z lotnisk
  • transport komfortowym autokarem podczas realizacji programu
  • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu, lokalni przewodnicy, taksa klimatyczna: ok. 190 €

Bagaż rejestrowy