Niemcy: Góry Harz – 4 dni

wernigerode-zamek_Easy-Resize.com

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I:

Wyjazd z miejsca o godz. 5:00. Przejazd do Quedlingburga, miasteczka wpisanego na listę UNESCO, wędrówka historycznym starym miastem. Zobaczymy m.in.: zamek, kościoły, skarbiec, zabytkowe domy. Spacer do Teufelsmauer – skalny mur na przedpolu Gór Harz. Po krótkiej przerwie przejazd do Gernrode, miasta słynącego z fabryki zegarków z kukułką, gdzie zobaczymy dom w kształcie zegara z 1,5 m kukułką wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa. Nastęnie przejedziemy do Thale, gdzie kolejką linową wjedziemy na Hexentanzplatz. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień II:

Po śniadaniu przejazd do Wernigerode – miasteczka słynącego z budynków z „pruskiego muru” m.in.: rynek, efektowny ratusz, zabytkowa kuźnia, krzywy dom oraz wznoszący się powyżej baśniowy zamek i Muzeum Harzu. Następnie przejedziemy do Rubeland, gdzie zwiedzimy jaskinie Hermanshohle i Baumanshohle. Dalej przejedziemy przełomem doliny rzeki Bode z zaporą wodną Rappbode o wysokości 106 m. Po przerwie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu wyjazd do Torfhaus, wędrówka na najwyższy szczyt Harzu Brocken (1142 m n.p.m. góra opiewana przez poetów i podania ludowe, jakoby miała być pełna diabłów i czarownic), przejazd do Braunlage – kurortu i ośrodka sportów zimowych, wjazd kolejką linową na Wurmberg (971 m n.p.m.). W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy przez południową część Gór Harzu i pasmo Kyfhauser: Stolberg (urokliwe miasteczko z zamkiem i ratuszem), uzdrowisko Bad Frankenhausen, wieża telewizyjna z kawiarnią na Kulpenberg, Grota Barbarossy ze zjawiskami krasowymi. Po przerwie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. północy. Zakończenie wycieczki.

dowolny

OD 1350 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • opiekę pilota wraz z komentarzem
  • transport komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w hotelach (pokoje 2-, 3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT
  • bezprzewodowy system zwiedzania audio-guide
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu oraz lokalni przewodnicy – ok. 90 Euro/os.