Egipt z rejsem po Nilu: 21-28.01.2021

Dolina Królów

Ramowy plan wyjazdu

1 dzie

Zbiórka na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Hurghady. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2 dzień

Wypoczynek w hotelu 3* (śniadanie i kolacja).

3 dzień

Wcześnie rano wykwaterowanie, śniadanie w formie prowiantu i wyjazd do Luksoru (ok. 4 h jazdy). Zwiedzanie 3 grobowców w Dolinie Królów (dodatkowo grobowiec Tutanchamona 100 LE). Dolina Królów to miejsce, w którym przez około 500 lat chowano faraonów. Ogromne wrażenie robią tu kolorowe płaskorzeźby i hieroglify zachowane w doskonałym stanie. Dalej zobaczymy kolosy Memnona, czyli dwa monumntalne posągi faraona Amenhotepa III i piękną świątynię królowej Hatszepsut (w jej odbudowaniu brali udział polscy archeologowie). Po południu zakwaterowanie na statku, obiad, czas wolny, kolacja, nocleg. W nocy statek stoi na cumach w Luksorze, więc istnieje możliwość wieczornych spacerów po mieście.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie świątyni Amona w Karnaku, która była najważniejszym centrum kultu boga Amona-Re w Tebach. Do dziś pozostaje jednym z największych kompleksów świątynnych na świecie. Stanowi ona dla badaczy bogate źródło informacji o egipskiej religii i sztuce. Jest to obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki. Zachowane do dziś posągi w alei sfinksów, monumentalne mury, kolumny wraz z płaskorzeźbami i święta sadzawka powodują dreszcze emocji. Powrót na obiad na statek, po południu początek rejsu w kierunku Esny do Edfu, kolacja, nocleg. W nocy statek przypływa przez śluzę w Eśnie i dopływa do Edfu.

5 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie świątyni boga Horusa w Edfu. Jest ona najlepiej zachowanym obiektem kultu w Egipcie i drugą co do wielkości świątynią w kraju. Posiada potężne pylony o wysokości 35 m. Wewnątrz tego wspaniałego starożytnego zabytku można zobaczyć m.in. salę biblioteki z wyrytym na ścianie spisem książek. Powrót na statek, całodzienny rejs Nilem w kierunku Kom Ombo, obiad, zwiedzanie świątyni boga Sobka w Kom Ombo. Jest to masywna konstrukcja skalna bez zadaszenia. Ściany zewnętrzne bogato pokryte są hieroglifami przedstawiającymi postaci bogów, którym poświęcona jest świątynia, ale także zwierząt i różnych przedmiotów czasów starożytnego Egiptu. Obrazy te zachowały się w większości w stanie nienaruszonym, podobnie jak wspaniałe płaskorzeźby zdobiące kolumny. Kolacja na statku i nocleg. W nocy statek przypływa do Asuanu.

6 dzień

Wcześnie rano fakultatywna wycieczka Abu Simbel (dodatkowo 85USD/os.) i wówczas śniadanie w formie prowiantu lub śniadanie i czas wolny. Abu Simbel to jedna z najwspanialszych świątyń Egiptu. Została ona wykuta w skale przez niewolników. Świątynia została zaprojektowana tak, by dwa razy do roku promienie słońca wpadały na przestrzał 60 metrów w głąb i oświetlały trzy figury bogów oraz Ramzesa.  Po południu obiad na statku i wyjazd na zwiedzanie Asuanu – niedokończony obelisk, wielka tama, kolacja, nocleg. W nocy statek stoi na cumach w Asuanie, więc istnieje możliwość wieczornych spacerów po mieście.

7 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z kajut, fakultatywnie możliwość odwiedzenia wioski nubijskiej. Dla pozostałych Klientów czas wolny. Około południa wyjazd do Hurghady (ok. 6-7 h), lunch w formie prowiantu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Hurghadzie i  wylot do Polski. Przylot do Warszawy i zakończenie wycieczki.

 

Istnieje możliwość zorganizowania grupowego transferu z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem. Cena transferu jest uzależniona od liczby chętnych, np.

21-28.01.2021

2499 PLN

za osobę

Cena zawiera:

  • przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa (lotnisko Chopina) – Hurgada – Warszawa
  • transfer lotnisko-hotel-statek-hotel-lotnisko
  • rejs statkiem 5*: 4 noclegi w opcji FB (napoje dodatkowo płatne)
  • pobyt w hotelu 3*: 3 noclegi w opcji HB (napoje dodatkowo płatne)
  • ubezpieczenie postawowe KL, NNW, bagaż + choroby przewlekłe
  • składka TFG
  • opieka polskojęzycznego pilota/rezydenta

Cena nie zawiera:

  • Dopłata do opcji All Inclusive na statku: 600PLN/os
  • Na miejscu płatny obligatoryjnie pakiet zwiedzania ok 260USD/os.
  • Orientacyjne ceny napojów: woda ok. 1$, soft dirnk ok. 1,5-2$, piwo ok. 3-4$, drink ok. 4$

Istnieje możliwość zorganizowania grupowego transferu z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem. Cena transferu jest uzależniona od liczby chętnych, np.

20 os. – 330 zł/os.

15 os. – 440 zł/os.

Uwaga:

władze Egiptu podały, że od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu. Powyższe regulacje nie obejmują dzieci w wieku do 6 lat. Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku, należy się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i ewentualną kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (koszt 30$/os.)