Dania i Szwecja – 4 dni

hillerod

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I:

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 4:00 i przejazd do Rostocku. Przeprawa promowa do Gedser (czas trwania przeprawy: 1,45h). Następnie przejazd do Kopenhagi. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: pałac Amalienborg – jeden z najwspanialszych przykładów rokokowej architektury Danii, strzeżony przez oryginalnie umundurowanych, ubranych w futrzane czapy gwardzistów, uważanych za jeden z symboli duńskiej stolicy, pałac Christiansborg – siedziba parlamentu, pomnik Hansa Christiana Andersena, fontanna Gefion – największa fontanna Kopenhagi, stary port miejski Nyhavn – jeden z bardziej malowniczych zakątków centrum Kopenhagi z kolorowymi knajpkami, barami i dyskotekami oraz najsłynniejszy duński pomnik: Mała Syrenka. Fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wieczorny wyjazd do słynnego Parku Tivoli. Czas wolny w parku, gdzie odbywają się przedstawienia, koncerty, wieczorne iluminacje i znajdują się bajkowe ogrody, restauracje, a przede wszystkim wesołe miasteczko z licznymi atrakcjami. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień II:

Po śniadaniu przejazd do Roskilde – miasta założonego w X w. przez wikingów, pierwszej stolicy Danii, która urzeka malowniczymi zaułkami i sąsiedztwem pięknej zatoki. Zobaczymy tu m.in. katedrę z XII w. z mauzoleum duńskich monarchów, wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do Hillerod. Zwiedzanie zamku Frederiksborg, pięknie położonej renesansowej rezydencji królewskiej z rozległymi ogrodami, wzniesionej na trzech wysepkach na jeziorze Slotssoen. Obecnie jest to siedziba Muzeum Historii Narodowej z kolekcją bezcennych obrazów, sreber, porcelany, mebli i gobelinów, w kaplicy pałacowej znajdują się najstarsze organy w Danii, z 1610 r. Przejazd przez Fredensborg, gdzie znajduje się pałac królewski – letnia rezydencja rodziny królewskiej (bez zwiedzania wnętrz) – do Helsingor ze słynnym w całej Europie, wpisanym na listę UNESCO zamkiem Kronborg (bez zwiedzania wnętrz), gdzie William Szekspir umieścił akcję swojego najsłynniejszego dramatu – „Hamleta”. Następnie przejazd do Humlebaek, gdzie zwiedzimy Louisiana Museum of Modern Art (najczęściej odwiedzane muzeum sztuki w Danii) i powrót przez Rungsted (wizyta przy domu-muzeum duńskiej pisarki Karen Blixen, autorki m.in. autobiograficznej książki „Pożegnanie z Afryką”) do Kopenhagi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd mostem Oresund do Malmo. gdzie zobaczymy Radhuset – ratusz z okresu renesansu, który stoi przy jednym z największych skandynawskich placów Stortorget, Sankt Petri Kyrka – gotycki Kościół Św. Piotra z XIII wieku, Lilla Torg – Mały Rynek, z XVI wiecznymi kamienicami i Saluhallen, gdzie znajdują się liczne bary rybne, kawiarnie i sklepy spożywcze oraz Turning Torso – nowoczesny wieżowiec mieszkalny wybudowany jako atrakcja architektoniczna w nowoczesnej dzielnicy Vastra Hamnen. Następni zwiedzanie wioski wikingów Foteviken  w Hollviken (zrekonstruowane domy, meble, narzędzia, ogródki), Ales Stenar – magiczne miejsce z tajemniczym kręgiem wikingów oraz roztaczającymi się, niezapomnianymi widokami oraz miasteczka Ystad – m.in. Stortorget- rynek, kościół Santa Maria Kyrka, klasztor Franciszkanów, Pilgrandhuset- najstarszy skandynawski dom szachulcowy. Zaokrętowanie do prom do Świnoujścia. Wypłynięcie w morze o godz. 22:30. Obiadokolacja i nocleg w kajutach.

Dzień IV

Przypłynięcie do portu w Świnoujściu o godz. 06:45. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 9:00. Zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 1880 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • przeprawa promowa Rostock-Gedser, Ystad-Świnoujście
  • zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
  • zakwaterowanie na promie do Świnouścia w kabinach wewnętrznych
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT
  • obowiązkowa składka na Turstyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 320 DKK, 110 SEK