Czechy Północne – 3 dni

Praga

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I: Praga

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 2:00 i przejazd do Pragi. Na początek udamy się do zabytkowej część miasta: prawie 1000-letni kompleks pałacowy Hradczany z Katedrą św. Wita, Pałacem prezydenta, Zamkiem Królewskim, Skarbcem. Przespacerujemy się „Malą Straną”, dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Chwila wolnego. Następnie przejdziemy labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem „Orloy”, pomnik Jana Husa oraz jeden z największych placów Pragi – Plac Wacława. Przejście Złotą Uliczką. Obiadokolacja i przerwa na zakup pamiątek i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg. 

Dzień II: Kutna Hora

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kutnej Hory, która wraz z centrum historycznym, wpisana jest na Listę Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Stanowi unikalny kompleks architektury średniowiecznej i barokowej, z ponad trzema setkami obiektów. Zobaczymy m. in. siedzibę królewską Valašski Dvůr, unikalną świątynię św. Barbary oraz słynną na całym świecie kaplicę w Sedlcu, zdobioną rzeźbami z ludzkich kości. Czas wolny i przejazd do Kuks – jednego z najpiękniejszych kompleksów barokowych w Czechach. Po zwiedzaniu przejazd zakwaterowanie w okolice Kudowy-Zdrój. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III: Skalne Miasto Adrspach lub Browar Primator w Nachodzie

Po śniadaniu i wykwaterowaniu:

przejazd do Adrspach, rezerwatu z unikalnymi formami skalnymi, osiągającymi nawet 100 metrów wysokości – Głową Indianina, Fotelem Karkonosza, Wieżą Elżbiety. Przepłyniemy się również łódką po Skalnym Jeziorku. 

lub

udamy się na zwiedzanie browaru Piwowar w Nachodzie. Poznamy tajniki produkcji piwa i skosztujemy czeskiego złotego trunku. 

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. godz. 22:00. Zakończenie wycieczki.

dowolny

ok 790 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • opiekę pilota
  • transport komforowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT
  • bezprzewodowy system audio-guide

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy: 700 CK + 10 €