Czarnogóra

Ramowy plan:

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie i przejazd na lotnisko w Berlinie, odprawa, wylot do Tivatu zgodnie z aktualnym rozkładem lotów. Odbiór bagaży, transfer do hotelu na wybrzeżu, czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

UWAGA! Dzień przeznaczony jest na podróż, proponowane godziny lotów mogą ulec zmianie.

Dzień II

Po śniadaniu zwiedzanie Kotoru położonego nad brzegiem zachwycającej Zatoki Kotorskiej. Jego niesamowita, otoczona murami starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wąskie, klimatyczne, pełne śródziemnomorskiego uroku uliczki i znajdujące się tam zabytki zachwycą każdego odwiedzającego. Jednak największą atrakcją Kotoru są mury miejskie oraz górująca nad starówką Twierdza św. Jana, skąd rozciąga się jeden z piękniejszych widoków na Zatokę Kotorską oraz schodzące do niej zbocza gór Lovćen. Następnie powrót do Budvy położonej nad brzegiem morza. Miasto może poszczycić się zabytkową starówką oraz licznymi plażami. Spacer i czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek na plaży i korzystanie z infrastruktury hotelowej, po południu rejs stakiem po Zatoce Kotorskiej, nazywana przez mieszkańców Boką Kotorską to z pewnością jedno z najsłynniejszych i najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze.

Dzień IV

Po śniadaniu wycieczka malowniczą nadmorską trasą. Pierwszym przystankiem będzie jedna najpopularniejszych atrakcji Czarnogóry, wysepka św. Stefana. Sveti nazywana jest wyspą milionerów. Wypoczywali tu członkowie europejskich rodzin królewskich oraz gwiazdy kina jak Sophia Loren czy Sylvester Stallone. W najwyższej części wyspy stoi cerkiew św. Stefana z XV w., od której wyspa wzięła nazwę. Wyspę łączy z lądem wąski, wzmocniony kamiennym obmurowaniem przesmyk, utworzony przez naniesione przez fale piasek i żwir. Krótki przystanek na uwiecznienie urokliwej wyspy.Następnie przystanek w nowoczesnym kurorcie Sutomore, gdzie będziemy mogli podziwiać ruiny weneckiej twierdzy Haj-Nehaj. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

Po śniadaniu przejazd do Starego Baru i zwiedzanie ruin zabytkowego średniowiecznego miasta. Słynie z najstarszego w Europie drzewka oliwnego – Stara Maslina. Urok kurortu podkreślają malownicze uliczki, kawiarenki i restauracje. Z otaczających miasto murów Starego Baru rozciąga się przepiękna panorama. Nową i starą część łączy urokliwa piaszczysta plaża. Ciekawa śródziemnomorska roślinność, gaje oliwne, Adriatyk, Jezioro Szkoderskie oraz pobliskie góry nadają temu miejscu niespotykany urok. Czas wolny na odpoczynek i powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI

Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Szkoderskie do małej miejscowości Virpazar. Jezioro Szkoderskie jest największym na Półwyspie Bałkańskim. W większości należy ono do Czarnogóry, ale część znajduje się także po stronie albańskiej. Udamy się tutaj w rejs łodzią wycieczkową. Podczas rejsu będziemy mieli możliwość obserwowania ciekawych gatunków ptaków wodnych. Jezioro Szkoderskie jest ptasim sanktuarium– jednym z najpopularniejszych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Żyje i gniazduje tu ok. 280 gatunków ptaków, z których wielka trójka to : rybitwa białowąsa, kormoran mały i prawdziwy symbol jeziora- poszukiwany przez birdwatcherów pelikan kędzierzawy. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII

Po śniadniu, wycieczka do czarnogórskich kanionów. Rozpoczniemy od przejazd po malowniczym płaskowyżu w pobliżu miasta Nikszić, aby dotrzeć do stolicy gór – Żabljaka. Tam odpoczynek nad Czarnym Jeziorem, który jest wspaniałą okazją do cieszenia się urokami górskiego klimatu. Następnie przejazd na prawie 400-metrowy most na rzece Tarze, rozpostarty pomiędzy brzegami największego kanionu Europy. Spacer po moście i chwila odpoczynku pozwolą na pełne przeżywanie wrażeń i emocji związanych z tym magicznym miejscem. Z mostu ruszamy wzdłuż kanionu Tary, najgłębszego w Europie, do kanionu rzeki Moraczy, którym zjeżdżamy do wybrzeża, zatrzymując się po drodze w Monastyrze Moracza. Podczas przejazdów przez kaniony postoje na tarasach widokowych oraz przerwa na obiad (dodatkowo płatny). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień VIII

Wczesne śniadanie (lub odbiór lunchboxów) wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Tivacie odprawa i wylot do Berlina zgodnie z aktualnym rozkładem lotów, odbiór bagaży i powrót na miejsce zbiórki, zakończenie wycieczki.

od 4295 zł

Przy udziale 43-45 osób i wyjeździe ze Szczecina

Dodatkowe informacje

W cenie:

 • transfer na lotniska i z lotnisk,
 • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • opieka pilota wraz z komentarzem,
 • wymagane bilety wstępu,
 • realizacja wycieczek zawartych w programie,
 • lokalny przewodnik w Kotorze, Starym Barze,
 • opłaty drogowe i transportowe ,
 • podatek VAT,
 • taksa klimatyczna,
 • przelot w dwie strony z małym bagażem podręcznym oraz rejestrowym 15 kg,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • taksa
UWAGA: 

Każdy z uczestników musi posiadać ważny dowód osobisty lub  paszport.
Kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.