Bułgaria – Borowec: Rila Hotel 4*

Rila

A COVID-19?

JEST BEZPIECZNIE: Polacy wjeżdżają do Bułgarii, bez ograniczeń, nie ma obowiązku wykonywania testów PCR, ani kwarantanny. Bez testu nie można wjechać od strony Macedonii. Ewentualna niedogodność to zmieniające się przepisy dotyczące noszenia maseczek oraz ograniczenia pracy restauracji.

COŚ O REGIONIE - GÓRY RIŁA/BOROWEC

Miasteczko Borowec położone jest w północnej części gór Riła, ok 70 km od Sofii – Stolicy Bułgarii. Jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w całej Bułgarii i chętnie odwiedzanym przez zagranicznych turystów (resort w stylu alpejskim).  Dysponuje prawie 60 km tras zjazdowych i biegowych (w tym 38 km przełajowych) i 14 wyciągami obsługującymi teren narciarski Charakteryzują go  znakomite warunki śniegowe, piękny krajobraz oraz dobra baza hotelowo-gastronomiczna. Większość tras położona jest na północnych stokach góry Musala. Resort leży na wysokości 1390 m n.p.m., a najwyższe trasy – na wysokości 2600 m n.p.m. Zarówno narciarze (o różnym stopniu zaawansowania), jak i snowboardziści, czy też amatorzy skoków narciarskich znajdą to ofertę dla siebie. Sama miejscowość Borovets oferuje szeroką bazę noclegową i gastronomiczną.

Okolica oferuje wiele możliwości spędzania czasu poza stokami. Do najciekawszych miejsc można się wybrać na zorganizowaną wycieczkę lub samodzielnie pojechać na zwiedzanie. Najczęściej odwiedzane i polecane miejsca to stolica Bułgarii – Sofia, jedno z najstarszych miast w Europie; Riłski Monastyr wpisany na listę UNESCO; Płowdiw – drugie pod względem wielkości miasto Bułgarii o starówce należącej do najstarszych w Europie. Dużą popularnością wśród turystów (nie tylko w okresie zimowym) cieszą się także wyprawy w góry, safari, miasteczko linowe oraz park rozrywki dla dzieci Borolandia.

OPIS HOTELU

POŁOŻENIE: w Borowcu, na końcu stoków narciarskich, zaledwie 200 metrów od wyciągu gondolowego

ATRAKCJE W HOTELU: 25-metrowy basen, 2 wanny z hydromasażem, siłownia, strefy termalne i strefy relaksu, kasyno, plac zabaw

NARTY: w hotelu znajduje się punkt sprzedaży karnetów narciarskich, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska; W odległości krótkiego spaceru od obiektu znajduje się kilka wyciągów, takich jak wyciąg krzesełkowy Martinovi Barak (50 metrów) i wyciąg krzesełkowy Sitnyakovo Express (100 metrów).

przykładowE cenY - zima 2021:

8 dni/7 noclegów w terminie: 09-16.01.2021 - 4835 zł/pobyt 2 osób z 2 posiłkami dziennie
8 dni/7 noclegów w terminie: 02-09.01.2021 - 5998 zł/pobyt 2 osób z 2 posiłkami dziennie

odnośnik do strony hotelu: 

https://www.toporow.pl/toporow-premium