Bułgaria – Borowec: Hotel Samokov 4*

samokov1

A COVID-19?

JEST BEZPIECZNIE: Polacy wjeżdżają do Bułgarii, bez ograniczeń, nie ma obowiązku wykonywania testów PCR, ani kwarantanny. Bez testu nie można wjechać od strony Macedonii. Ewentualna niedogodność to zmieniające się przepisy dotyczące noszenia maseczek oraz ograniczenia pracy restauracji.

COŚ O REGIONIE - GÓRY RIŁA/BOROWEC

Miasteczko Borowec położone jest w północnej części gór Riła, ok 70 km od Sofii – Stolicy Bułgarii. Jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w całej Bułgarii i chętnie odwiedzanym przez zagranicznych turystów (resort w stylu alpejskim).  Dysponuje prawie 60 km tras zjazdowych i biegowych (w tym 38 km przełajowych) i 14 wyciągami obsługującymi teren narciarski Charakteryzują go  znakomite warunki śniegowe, piękny krajobraz oraz dobra baza hotelowo-gastronomiczna. Większość tras położona jest na północnych stokach góry Musala. Resort leży na wysokości 1390 m n.p.m., a najwyższe trasy – na wysokości 2600 m n.p.m. Zarówno narciarze (o różnym stopniu zaawansowania), jak i snowboardziści, czy też amatorzy skoków narciarskich znajdą to ofertę dla siebie. Sama miejscowość Borovets oferuje szeroką bazę noclegową i gastronomiczną.

Okolica oferuje wiele możliwości spędzania czasu poza stokami. Do najciekawszych miejsc można się wybrać na zorganizowaną wycieczkę lub samodzielnie pojechać na zwiedzanie. Najczęściej odwiedzane i polecane miejsca to stolica Bułgarii – Sofia, jedno z najstarszych miast w Europie; Riłski Monastyr wpisany na listę UNESCO; Płowdiw – drugie pod względem wielkości miasto Bułgarii o starówce należącej do najstarszych w Europie. Dużą popularnością wśród turystów (nie tylko w okresie zimowym) cieszą się także wyprawy w góry, safari, miasteczko linowe oraz park rozrywki dla dzieci Borolandia.

OPIS HOTELU

POŁOŻENIE: Hotel ten jest położony w otoczeniu sosnowego lasu w mieście Borowec. Jest usytuowany na wysokości 1 300 metrów n.p.m., w odległości 1 godziny jazdy od Sofii.

ATRAKCJE W HOTELU: Niezwykle nowoczesne spa termalne obejmuje łaźnię turecką, łaźnię parową, saunę fińską, stanowiska do kąpieli stóp w słonej wodzie, basen Kneippa i strefę relaksu. Goście mogą też korzystać z siłowni i krytego basenu. Centrum urody oferuje zabiegi kosmetyczne i usługi fryzjerskie. W hotelu znajduje się również bilard i kręgielnia.

NARTY: hotel leży w odległości 50 metrów od kolejki gondolowej i 250 metrów od wyciągów narciarskich. W obiekcie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz szkółki narciarskiej.

przykładowE cenY - zima 2021:

8 dni/7 noclegów w terminie: 09-16.01.2021 - 3520 zł/pobyt 2 osób z 2 posiłkami dziennie
8 dni/7 noclegów w terminie: 02-09.01.2021 - 3795 zł/pobyt 2 osób z 2 posiłkami dziennie

odnośnik do strony hotelu: 

http://www.samokov.com/