Bułgaria – Bansko: Orbilux Aparthotel & Spa 3*

orbilux1

A COVID-19?

JEST BEZPIECZNIE: Polacy wjeżdżają do Bułgarii, bez ograniczeń, nie ma obowiązku wykonywania testów PCR, ani kwarantanny. Bez testu nie można wjechać od strony Macedonii. Ewentualna niedogodność to zmieniające się przepisy dotyczące noszenia maseczek oraz ograniczenia pracy restauracji.

COŚ O REGIONIE: GÓRY PIRIN/ BANSKO

Ośrodek narciarski Bansko leży na wysokości 925 m n.p.m. w górach Pirin w pobliżu zabytkowego, miasteczka Pirin, którego charakteryzuje wyjątkowy lokalny folklor oraz znakomita infrastruktura sportowa, świetna baza hotelowa i zaplecze hotelowo-gastronomiczne. „Bansko Ski Area” należy do najpopularniejszych i najnowocześniejszych centrów sportów zimowych w Europie Wschodniej.

Ponad 25 km wyciągów, wypożyczalnie nart i snowboardów, 15 tras różnego typu o łącznej długości 75 km, half-pipe, fun park i wiele innych atrakcji, także dla najmłodszych. W Bansko znajduje się także trasa Slalom i Slalom Gigant oraz trasa cross country o łącznej długości 5 km. Specjalną atrakcją jest możliwość nocnej jazdy na nartach od 18:30 do 21:30 oraz zjazd najdłuższą na świecie trasą: 16 km licząc od najwyższego punktu w tym regionie – szytu Todorka, aż do doliny. Pokonuje się wówczas łącznie 1570 m wysokości.  

Na obszarze ośrodka Bansko znajdują się dwa główne centra narciarskie – Chalin Valog, położony na wysokości 1100 do 1600 m n.p.m. oraz Shiligarnika, na wysokości 1700 do 2500 m n.p.m.

Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do maja.

Dostępne są również inne oferty zimowej aktywności, jak np. wędrówki w rakietach śnieżnych. Popularna kolej wąskotorowa kursuje wiele razy dziennie. 

OPIS HOTELU

POŁOŻENIE: ok. 1 km od centrum miejscowości BANSKO, ok. 170 km od lotniska w Sofii

ATRAKCJE W HOTELU: kryty basen,  jacuzzi, przy basenie bezpłatne leżaki i materace, centrum fitness, sauna, łaźnia parowa, centrum Spa i zabiegi

NARTY I SNOWBOARD: ok. 500 m od dolnej stacji gondoli, wyżej kilkanaście wyciągów krzesełkowych i orczykowych; bezpłatny bus hotelowy do wyciągu

przykładowE cenY - zima 2021:

8 dni/7 noclegów w terminie: 09-16.01.2021 - 2461 zł/pobyt 2 osób w studio z 2 posiłkami dziennie
8 dni/7 noclegów w terminie: 02-09.01.2021 - 2469 zł/pobyt 2 osób z 2 posiłkami dziennie