Berlin w 1 dzień

AnawatourBerlin

Bogaty program m.in: Brama Brandenburska, Reichstag, Plac Aleksandra, Opera, plac Bebela, dawny Arsenał, Plac Poczdamski, checkpoint Charlie, Muzeum Topografii Terroru, Muzeum Pergamonu

Ramowy plan wyjazdu

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 8:00.Przyjazd do Berlina. Rozpoczniemy od panoramicznego zwiedzania: Aleja Pod Lipami, następnie udamy się w kierunku Bramy Brandenburskiej i Reichstagu – Parlamentu niemieckiego  (możliwość wejścia na kopułę po wcześniejszym potwierdzeniu rezerwacji).Po drodze z okien autobusu zobaczymy: Zamek Królewski, Plac Aleksandra z ratuszem, wieżą telewizyjną i Fontanną Neptuna, Uniwersytet Humboldtai najpiękniejszy barokowy budynek stolicy – Zeughaus, czyli dawny arsenał pruski oraz Operę, a także Plac Bebela. Następnie udamy się do Muzeum Techniki, gdzie obejrzymy część wystawy Spectrum i będziemy mogli wykonać wiele eksperymentów. Dalej przejedziemy przez Plac Poczdamski i dawne przejście graniczne z Berlina Wschodniego do Zachodniego – zwane checkpoint Charlie i zobaczymy ekspozycję Muru Berlińskiego przy Muzeum Topografii Terroru.Po zwiedzaniu przerwa na posiłek i zakup pamiątek na Placu Aleksandra, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godziny 20:30.

Istnieje możliwość wyboru innych atrakcji: ZOO, Legoland, Futurium, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Medycyny, Muzeum Szpiegostwa. 

DOWOLNY

OD 140 PLN/OS.

przy min. 43-45 uczestnikach i wyjeździe ze Szczecina

  • opieka pilota – przewodnika
  • transport komfortowym autokarem
  • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczestników
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • podatek VAT