Austria – Wiedeń i Dolina Wachau – 4/5 dni

Wachau

Ramowy plan wyjazdu

Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:00 i przejazd w okolice Brna. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Wiednia. Z przewodnikiem zwiedzimy Centrum Miasta. Na początek panoramiczne zwiedzanie (najwazniejsze zabytki Wiednia) – przejazd tzw. Ringiem. Następnie podczas spaceru zobaczymy: Kohlmarkt, Operę, Ratusz, Parlament, Hofburg, ulicę Graben oraz jedną z najelegantszych ulic Wiednia – Kärtnerstrasse. Czas wolny. Obiadokolacja i przejazd na zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach Wiednia.

Dzień III

Po śniadaniu – półdniowa wycieczka – wyjazd do niezwykle malowniczej Doliny Dunaju – Wachau. Region ten charakteryzuje się niezliczoną ilością majestatycznych klifów, uroczych wiosek, pałacyków, ruin średniowiecznych zamków, winnic czy wież barokowych kościołów. Jednym z najbardziej malowniczych i najczęściej odwiedzanych miasteczek doliny jest położone nad przełomem Dunaju i otoczone średniowiecznymi murami Dürnstein. Symbolami miasta są górująca nad dachami zabytkowych kamienic pastelowo-niebieska wieża kolegiaty Wniebowzięcia Marki Bożej oraz usytuowane ponad miastem ruiny średniowiecznego zamku w którym więziony był Ryszard Lwie Serce. Odwiedzimy także wewnątrz, znajdujący się na obrzeżach miasta Leobendorf, majestatyczny średniowieczny zamek Kreuzenstein,  usytuowany na wzgórzu, zbudowany na ruinach gotyckiej twierdzy. Podczas zwiedzania można obejrzeć Zbrojownię, Wielką Salę Rycerską, Komnaty Książęce, Kaplicę Zamkową, Salę Myśliwską i kuchnię zamkową. W Zbrojowni zamkowej znajduje się jedna z największych w Austrii prywatna kolekcja broni historycznej, a w pokojach książęcych, w sypialni księcia można zobaczyć unikalne pięćsetletnie łoże. W programie również zwiedzanie Krems an der Donau – zabytkowe miasto w Dolnej Austrii, położone na wschodnim krańcu malowniczej Doliny Wachau przy ujściu rzeki Grosse Krems do Dunaju. Jednym z najważniejszych zabytków Starego Miasta Krems jest wzniesiona pod koniec XV wieku jako część fortyfikacji miejskich brama Steiner Tor. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: gotycki Kościół św. Wita, XIII wieczny Klasztor Dominikanów (obecnie Muzeum Wina), renesansowy pałac Gozzo, XV wieczny kościół Pijarów oraz barokowy budynek ratusza. W 2000 roku stare miasto w Krems wraz z Doliną Wachau wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Powrót do Wiednia i przejazd na  wzgórze Kahlenberg i zwiedzanie kościoła św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Ze wzgórza zobaczymy także panoramę wiedeńskich domów i winnic. Następnie wieczór biesiadny z kolacją w jednej z winiarni w dzielnicy Wiednia – Grinzing. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień IV/V

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy kompleks pałacowo – ogrodowy Schönbrunn. Następnie czas wolny i wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 5:00 następnego dnia.

dowolny

ok 1350 PLN/os.

przy udziale 30 uczestników

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opłaty drogowe i podatek VAT
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

Dodatkowo płatne:

taksa klimatyczna, lokalny przewodnik, programowe bilety wstępu: 90 Euro

w tym: zamek Kreuzenstein, kompleks pałacowo – ogrodowy Schönbrunn ze zwiedzaniem wnętrz, obiadokolacja biesiadna w Grinzing lub obiadokolacja z winem na Kahlenberg – dodatkowo 5 €/os. do ceny wycieczki