Anglia: Londyn (autokar) – 6 dni

Lndyn

Ramowy plan wyjazdu

I dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie ok. godz. 15:00. Nocny przejazd do Londynu.

II dzień
Przyjazd do Londynu około godziny 8:00, czas na śniadanie we własnym zakresie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Tower of London – średniowiecznej twierdzy, następnie zobaczymy słynny Tower Bridge – zwodzony most przez rzekę Tamizę, zajrzymy do zabytkowych wież mostu, wejdziemy do wnętrza maszynowni, oraz przejdziemy po szklanej podłodze, skąd będziemy mieli okazję podziwiać Londyn i Tamizę z wysokości 42 metrów. Kolejno zobaczymy Katedrę św. Pawła, z drugą co do wielkości kopułą na świecie. Następnie z zewnątrz zobaczymy budynek Royal Opera House w Covent Garden, dalej przejdziemy przez dzielnicę Soho znaną z klubów i kawiarenek. W trakcie spaceru dotrzemy do British Museum. Zakończymy na Piccadilly Circus ze słynnym amorkiem. Po zwiedzaniu obiadokolacja, przejazd do hostelu, zakwaterowanie, nocleg.
(w tym dniu grupa porusza się metrem)

III dzień
Po śniadaniu przejazd metrem na dalsze zwiedzanie miasta. Na początek zobaczymy zmianę warty przed Pałacem Buckingham, oficjalną rezydencji monarchów brytyjskich. Kolejno Katedrę Westminster Abbey, miejsce koronacji królowej Elżbiety IIl, Parlament, zwany również Pałacem Westminsterskim oraz Wieżę Zegarową ze słynnym Big Benem. Mostem Westminsterskim przejdziemy na drugą stronę rzeki pod słynne London Eye skąd będziemy podziwiać Pałac Westminsterski. Po zwiedzaniu, obiadokolacja i nocleg.

IV Dzień
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Historii Naturalnej w jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zobaczymy kolekcję na którą składa się ponad 80 milionów eksponatów, kolejno udamy się do Teatru Szekspira, Shakespeare`s Globe Theater, jest rekonstrukcją oryginalnego teatru elżbietańskiego wystawianego na świeżym powietrzu. Zobaczymy wystawę przedstawiającą historię teatru od jego budowy po dziś. Następnie przejedziemy słynnym czerwonym autobusem do Sky Garden
z podniebnego ogrodu na szczycie wieżowca będziemy podziwiać panoramę miasta. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg.

V dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zobaczymy kolorowy i multikulturowy Londyn, zwiedzanie zaczniemy od wizyty w dzielnicy Notting Hill znanej z filmu o tym samym tytule, zobaczymy słynną filmową ulicę, a następnie przejdziemy na Portobello Road Market, czas wolny na zakup pamiątek na jednym z najciekawszych targowisk Londynu. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, po drodze zatrzymamy się na krótki spacer po Antwerpii, mieście diamentów, Rubensa i największego holenderskiego portu. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie i wyjazd w dalszą drogę.
( w tym dniu grupa porusza się metrem)

VI dzień 
Przyjazd na miejsce zbiórki do Szczecina w godzinach porannych, zakończenie wycieczki.

DOWOLNY

1995 zł

za osobę przy udziale 45 uczestników

2095 zł

za osobę przy udziale 40 uczestników

2375 zł

za osobę przy udziale 30 uczestników

  •  transport komfortowym autokarem
  •  zakwaterowanie w hostelu(pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki)
  •  wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  •  opiekę pilota
  •  składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy
  •  bezpłatny udział opiekunów 1/15 uczestników.
  •  ubezpieczenie NNW i KL
  •  podatek VAT

Cena nie zawiera: przejazdów metrem, taksy klimatycznej oraz lokalnego przewodników, biletów wstępu do Tower Bridge oraz Shakspear’s Globe : ok. 71 funtów.

Dodatkowo istnieje możliwość wejścia do Muzeum Figur Woskowy Madame Tussauds oraz London Eye – bilet łączony ok. 50 funtów.