Albania- kraj orła i rakiji

Ramowy plan:

Dzień I

Odprawa biletowo – bagażowa na lotniku w Warszawie i wylot do Albanii zgodnie z aktualnym rozkładem lotów, odbiór bagaży, spotkanie z pilotem na lotnisku przylotowym. Transfer do hotelu na Riwierze Albańskie do miejscowości Shengijn, zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, nocleg.

Dzień II

Dzień wolny przeznaczony na korzystanie z atrakcji hotelowych oraz wypoczynek nad morzem. Wyżywienie: all -inclusive

Dzień III Tirana                  

Po śniadaniu przejazd do stolicy Albanii – Tirany, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zobaczymy min. imponujący Plac Skandenberga, meczet Et’hem Bey, piramidę Ernesta Hodży, przespacerujemy się również głównym bulwarem miejskim przez dawną ulicę prominentów z domem Ernesta Hodży. Zajrzymy również do Bunk Art 1` , to muzeum w jednym z dawnych bunkrów atomowych, zbudowanym dla Ernesta Hodży i jego dygnitarzy w latach 1972-1978. Obiekt ma aż 5 pięter, 106 pomieszczeń i powierzchnie aż 2685 m2. Obecnie w muzeum znajduję się wystawa przedstawiająca min. biuro Hodży, pomieszczenia mieszkalne, użytkowe, dawne kino, oraz informację na temat projektu budowy kilku tysięcy bunkrów na terenie całego kraju. Po zwiedzaniu chwila czas wolnego, a następnie przejazd do miejscowości Kruja, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy Muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii oraz ciekawe muzeum etnograficzne znajdujące się w oryginalnie zachowanym 250 – letnim domu bogatej rodziny tureckiej. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień IV Jezioro Koman i Góry Przeklęte

Śniadanie, po śniadaniu całodniowa wycieczka w Góry Przeklęte – jedno z najpiękniejszych i najdzikszych pasm górskich na Bałkanach, przejedziemy nad Jezioro Koman otoczone zielonymi górskim szczytami. Czeka nas rejs po jeziorze i spacer w zimnych wodach rzeki Shale, będzie również czas na plażowanie i kąpiele słoneczne nad brzegiem jeziora. Wieczorem powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień V Wieczór albański

Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na plażowanie i korzystanie z formuły infrastruktury hotelowej, wieczorem przejazd na kolacje w formie wieczoru albańskiego z rozszerzonym menu regionalnym z winem i rakiją. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień VI Jeep Safari- prawdziwa Albania

Śniadanie, a następnie wyjazd na Jeep Safari. Przejedziemy off roadowymi trasami przez mniej turystyczne części Albanii. Zobaczymy 10-metrowy wodospad Sotira oraz niezwykłe formacje skalne Kanionu Holta, chętni będą mogli przespacerować się w głąb kanionu. Późnym popołudniem powrót do hotelu, kolacja nocleg.

Dzień VII Czarnogóra i Jezioro Szkoderskie

Śniadanie, całodzienna wycieczka do Czarnogóry, przejazd trasą wzdłuż wybrzeża do miejscowości Virpazar nad Jezioro Szkoderskie . Położone na granicy Czarnogóry i Albanii jezioro, kusi pięknymi i egzotycznymi widokami, jest także miejscem występowania wielu chronionych gatunków zwierząt. Czeka nas około 1,5 godziny rejs po jeziorze. Po rejsie chwila przerwy na kawę i wyjazd w drogę powrotną. Na trasie zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Starego Baru, gdzie zobaczyć można ruiny twierdzy zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemii. Późnym popołudniem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień VIII

Pośniadaniu i wykwaterowaniu czas wolny, a następnie przejazd na lotnisko, odprawa biletowo – bagażowa i wylot zgodnie z aktualnym rozkładem lotów, przylot do Warszawy, odbiór bagaży,  zakończenie wycieczki.

od 4865 zł

Przy udziale 39-40 osób

Dodatkowe informacje

W cenie:

 • Przelot samolotem z bagażem rejestrowym 20 kg oraz podręcznym,
 • transport komfortowym klimatyzowanym autokarem/busem na miejscu,
 • realizacja wycieczek zawartych w programie,
 • zakwaterowanie w hotelu o standardzie lokalnym ***/**** (pokoje 2 osobowe, klimatyzowane),
 • wyżywienie: w formule all-inclusive,
 • kolacja z daniami regionalnym podczas wieczoru albańskiego,
 • degustacja win podczas wieczoru albańskiego,
 • taksa klimatyczna,
 • przewodnik w Tiranie, Kruji,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opieka pilota wraz z komentarzem,
 • podatek VAT,
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz
UWAGA: 

Każdy z uczestników musi posiadać ważny dowód osobisty lub  paszport.
Kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.