menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Barcelona i wybrzeże Costa Brava

Miejsce:Barcelona
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:samolot
Wyjazd z:Szczecin
Cena:2470
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I:
 
Zbiórka uczestników wycieczki, przejazd na lotnisko do Berlina. Wylot o godz. 6:25 lub 10:15. Przelot samolotem do Barcelony o godz. 9:00 lub 12:45. Po wylądowaniu przejazd do centrum Barcelony – spacer od do majestatycznego Placu Katalońskiego i wychodzącej z niego promenady La Rambla do kolumny Kolumba i portu, chętni udadzą się na zwiedzanie Akwarium, jedno z największych muzeów oceanograficznych świata z 80-metrowym tunelem wśród rekinów i płaszczek. Po południu przejazd do hotelu na wybrzeżu Costa Brava - Lloret de Mar, zakwaterowanie, obiadokolacja bufetowa od godz. 19:00, wieczorny spacer na plażę. nocleg.
 
Dzień II: Barcelona
 
Śniadanie bufetowe od godziny 8:00. O godzinie 9:00 wyjazd na zwiedzanie stolicy Katalonii. Rozpoczniemy od pełnej budowli średniowiecznych Dzielnicy Gotyckiej z Katedrą św. Eulalii, w krużgankach której pasą się gęsi. Następnie zwiedzimy stadion Camp Nou orazwzgórza Montjuic ze stadionem olimpijskim. Kolejno przejedziemy autokarempo Passeig de Gracia, głównej alei XIX-wiecznej Barcelony, przy której stoją budowle Antoniego Gaudiego: Casa Mila i Casa Batllo. Po zwiedzaniu kolacja bufetowa.Dalej przejedziemy na Plac Espania, gdzie odbywają się spektakle grającej fontanny – gra światła i dźwięku. Późnym wieczorem ok. 23:30 powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień III: Barcelona
 
Śniadanie bufetowe od godziny 8:00. O godzinie 9:00 wyjazd na wzgórze Montserrat, miejsce kultu Matki Boskiej La Moreneta oraz wspaniała architektura klasztoru usytuowanego na wysokości 1000 m n.p.m  Następnie przejazd na zwiedzanie Barcelony – rozpoczniemy od symbolicznej Bazyliki św. Rodziny – Sagrada Familia. Następnie zwiedzimy ogrody Parku Guell, w którym dominującym elementem architektury są dzieła Antonio Gaudiego. Wieczorem ok. godz. 19:00 powrót do hotelu, kolacja bufetowa, wieczorny spacer po Lloret, nocleg.
 
Dzień IV: Figueres i Girona
 
Śniadanie bufetowe od godziny 8:00. O godzinie 9:00 wyjazd do Figueres, gdzie znajduje się Muzeum Salvadora Dali. To właśnie w tej miejscowości żył i tworzył jeden z najbardziej znanych artystów surrealizmu. Tu także, w wieży, gdzie mieszkał, został pochowany. Następnie przejedziemy do Girony, aby zobaczyć katedrę z najszerszą nawą na świecie, łaźnie arabskie, dzielnicę żydowską z licznymi zakręconymi i wąskimi uliczkami pomiędzy średniowiecznymi kamieniczkami oraz mur dzielący miasto. Na miejscu zjemy również obiad. W godzinach popołudniowych wrócimy do hotelu. Po powrocie czas wolny na odpoczynek, kolacja bufetowa od godz. 19:00 i nocleg.
 

 

Dzień V: Powrót
 
Śniadanie bufetowe od godziny 8:00, wykwaterowanie do godz. 10:00, wypoczynek na plaży, wyjazd na lotnisko o godz. 11:00 lub 15:00. Odprawa paszportowo – biletowa, wylot samolotu do Berlina o godz. 13:20 lub 18:00. Przylot do Berlina o godz. 15:15 lub 20:35. Przejazd do miejsca zbiórki ok. godz. 20 lub 2 w nocy dnia 4.05.2016, zakończenie wycieczki.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!
 
Cena: 2470 zl/os.
 
Cena zawiera:
 
- opiekę pilota – przewodnika
- transfery na/z lotniska
- transport autobusem w Hiszpanii podczas zwiedzania
- przelot na trasie Berlin – Barcelona – Berlin z bagażem podręcznym
- 4 noclegi w pokojach 2 – , 3 – osobowych z łazienkami w hotelu ****
- wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
- ubezpieczenie NNW i KL, bagaż podróżny
- podatek VAT
 
 
 
Dodatkowo płatne:
 
taksa klimatyczna – 2 €/doba
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 85 Euro
napoje do obiadokolacji: woda – 2 Eur, wino – 3 Eur

bagaż rejestrowy na przeloty samolotem: 325 zł bagaż do 20 kilogramów, 240 zł do 15 kilogramów /os.ł