menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Zachwyć się Chorwacją, Medjugorie i Adriatykiem

Miejsce:Chorwacja
Termin:2017-07-08 - 2017-07-16
Liczba dni:9
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin i okolice
Cena:2290 zł

 Zachwyć się Chorwacją, Medjugorie i Adriatykiem

 Termin: 08-16.07.2017
 
 
Ramowy program wycieczki:

Dzień I: W kierunku Zagrzebia (08.07)
 
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 4:00. Przyjazd do Ptuj i nocleg tranzytowy.
 
Dzień II: Plitwickie Jeziora (09.07)
 
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Zagrzebia. Zwiedzimy trzy historyczne części miasta - Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad. Udamy się na spacer ulicami Zagrzebia przez główny plac - plac bana Jelačiča z fontanną z XVII w. do Kaptolu - najstarszej części miasta oraz zwiedzimy neogotycką katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwieńczoną dwiema neogotyckimi dzwonnicami o wysokości 104 i 105 metrów, które stanowią wizytówkę i symbol miasta. W czasie wolnym proponujemy wybrać się do jednej z knajpek i kawiarni na ulicy Tkalčicia, położonej w centrum miasta, która w pełni oddaje charakter i klimat Zagrzebia. Następnie udamy się do miejscowości Plitwice w Chorwacji. Zwiedzimy Park Narodowy „Plitwickie Jeziora”, w którym będziemy podziwiać 16 jezior krasowych połączonych licznymi wodospadami. Następnie  przejazd do hotelu w okolicach Trogiru, zakwaterowanie późnym wieczorem, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień III: PN rzeki Krka (10.07)
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Parku Narodowego rzeki Krka. Rejs statkiem i możliwość kąpieli nad wodospadami rzeki Krka. Spacery nad urokliwymi wodospadami. Następnie odwiedzimy Trogir, gdzie zwiedzimy średniowieczne miasto – muzeum na wolnym powietrzu. Spacerując uliczkami dojdziemy do rynku z Ratuszem i Katedrą św. Wawrzyńca. Wieczorem powrót do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień IV: Dubrownik (11.07)
 
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przyjazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzimy: studnię Onufrego, główny deptak Stradun, Pałac Spoza, Pałac Rektorów, Katedra Velika Gospa, Muzeum Morskie, Twierdza Lovrijenac. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w Neum na terenie Bośni i Czarnogóry, obiadokolacja, nocleg.
 
 
Dzień V: Medjugorie, Mostar (12.07)
 
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Medjugorie miejsca, w którym w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, kościół parafialny św. Jakuba, przespacerujemy się na Górę Objawień. Następnie przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru. Zwiedzimy zabytkowe centrum miasta: Kamienny Stary Most wpisany na listę UNESCO, meczet Koski Mehmed-Paszy. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień VI-VII: Wypoczynek nad Adriatykiem (13-14.07)
 
Po śniadaniu plażowanie i wypoczynek nad Adriatykiem. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień VIII: Split (15.07)
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do  Splitu - miasta w pałacu. Zwiedzimy Pałac Dioklecjana (wpisany na listę UNESCO), Pałac Papalica, Narodni Targ i bazar. Następnie wyjazd do Zagrzebia, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień IX: Powrót (16.07)
 
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Polski. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych ok. 4 w nocy, zakończenie wycieczki (17.07).
 

 

Każdy uczestnik musi posiadać dowód osobisty. 

Cena:

2290 zł za osobę

W cenie:

- transport komfortowym autokarem

- zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3* (pok. 2-3 osobowe z łazienkami)

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, obiadokolacja w ostatnim dniu w trasie powrotnej

- opieka pilota

- ubezpieczenie NNW i KL

- opłaty drogowe i podatek VAT

 

Dodatkowo płatne:
 
Programowe bilety wstępu, taksa klimatyczna i lokalni przewodnicy: ok. 60 Euro