menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Dookoła Bałtyku

Miejsce:Wycieczka objazdowa
Termin:dowolny
Liczba dni:9
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:od 2400 zł
 
Dookoła Bałtyku
Termin: 26.06-03.07.2017
 
 
Dzień I
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie o godz. 19:30 i przejazd do Świnoujścia. Odprawa promowa i wypłynięcie do Ystad o godz. 23:00. Zakwaterowanie w kabinach i nocleg.
 
Dzień II
 
Przybicie do portu w Ystad o godz. 6:30. Po śniadaniu i wykwaterowaniu opuścimy prom i skierujemy się w stronę Sztokholmu. Przyjazd w okolice Sztokholmu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień III
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na zwiedzanie Sztokholmu. Na początek odwiedzimy historyczną dzielnicę Gamla Stan i jej najpiękniejsze zakątki. Na Starówce zobaczymy Parlament i renesansowy Zamek Królewski ( z zewnątrz), wraz z tradycyjnie ubranymi przedstawicielami królewskiej straży. Będziemy także podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego Maria Berget. Następnie zobaczymy operę, synagogę, kościół św. Jakuba, ratusz, dalej sztokholmskie fiordy i odwiedzimy Muzeum Okrętu Waza, statku wyłowionego z dna morza 300 lat temu. Czas wolny i obiadokolacja. Po zwiedzaniu przejazd do portu i odprawa promowa. O godz. 20:00 wypłynięcie w morze do Turku.
 
Dzień IV
 
O godz. 7:35 przybicie do portu w Turku. Śniadanie, wykwaterowanie i opuszczenie promu. Kolejno
udamy się do Helsinek - jednego z najbardziej zielonych miast Europy. Zwiedzanie zaczniemy od Placu Senackiego z katedrą luterańską. Przejdziemy na Rynek, gdzie będziemy mogli zakupić pamiątki, owoce, lub wypić kawę, oraz spróbować potraw z Renifera.Zobaczymy także m.in. Esplande, gdzie po obu stronach ulicy znajdują się monumentalne kamienice, prestiżowe hotele, restauracje  i kawiarnie, Bibliotekę, Uniwersytet oraz Pałac Rządu zwany potocznie Domem Senatu, pomnik cara Aleksandra II, Ratusz, Pałac Prezydencki, kościół wykuty w skale, prawosławną katedrę Uspienski (największa cerkiew w Europie Zachodniej) oraz dworzec główny – budynek należący do jednych z najciekawszych architektonicznie w stolicy. Następnie odwiedzimy część rozległej Twierdzy Suomenlinna rozlokowanej na kilku wyspach, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny i obiadokolacja. Transport promem do Tallina, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 
Dzień V
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Tallina. Na miejscu zwiedzanie rozpoczniemy od niedużej Starówki – Vanalinn, zobaczymy piękną panoramę miasta, zabytkową kamienną XV-wieczną bramę zwaną także jako uliczka Lühike Jalg, Bramę  i basztę Pikk Jalg, katedrę Domską, budynek Akademii Artystycznej, uliczką Rahukohtu, jedną z najokazalszych baszt Tallina - Kiek in de Kök, okazały i kolorowy prawosławny sobór św. Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu, zamkową wieżę Pikk Hermann, ratusz - wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i Bramę Morską, przy której umieszczono tablicę upamiętniającą bohaterską ucieczkę z Tallina okrętu podwodnego ORP Orzeł podczas II Wojny Światowej. Po zwiedzaniu czas wolny na Starówce i przejazd do hotelu w okolicach Rygi na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.
 
Dzień VI
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Rygi. Zobaczymy tam m.in. wpisany na listę UNESCO bazar miejski z unikalną konstrukcją budynków utworzonych z dawnych hangarów lotniczych, pozostałości dawnej magazynowej dzielnicy Sp??eri, wieżę radiowo-telewizyjną o wysokości 368 m, monumentalny budynek Łotewskiej Akademii Nauk, kościół Zwiastowania NMP, budynek cyrku, jedynego stałego cyrku w państwach nadbałtyckich, budynki uniwersytetu, park Esplanade którego, największą ozdobą jest stojąca w nim prawosławna katedra Narodzenia Chrystusa, zniszczony kościół Piotra i Pawła, Teatr Narodowego Łotwy, Basztą Prochową,  Bramę Szwedzką - jedyną średniowieczną bramę miejską, która przetrwała do naszych czasów i Zamek Kawalerów Mieczowych. Następnie spacer po Starówce (kamienice, tzw. „Koci dom”, Katedra i Plac Katedralny, Kościół św. Janów, Plac Ratuszowy, Dom Czarnogłowych, Muzeum Okupacji Łotwy o ciekawej bryle architektonicznej, (z zewnątrz), Kamienice „Trzej Bracia”, Plac Liwski z budynkiem Teatru Dramatycznego oraz budynki Wielkiej i Małej Gildii – dawne siedziby bractwa kupców). Przejazd do Wilna na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.
 
Dzień VII
 
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna. Rozpoczniemy od Starego Miasta. Zobaczymy Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Piotra i Pawła (jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie), bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Władysława - miejsce pochówku wielkich książąt litewskich i królów Polski, Plac Katedralny z pomnikiem Giedymina, Kościół Trójcy św. W którym mieści się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego namalowany po objawieniu siostrze Faustynie, starówkę z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, dziedziniec klasztoru Bazylianów, ze słynną celą Konrada, kościół św. Kazimierza, kościół św. Jana i ratusz. Czas wolny i przejazd na Cmentarz na Rossie. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień VIII
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Trok, gdzie zwiedzimy malowniczo położony na wysepce Zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve, ulicę Karaimską i kienesę - dom modlitewny karaimów (z zewnątrz). Następnie przejazd do Szczecina. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 3:00 następnego dnia.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Każdy uczestnik powinien posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty.
 
 
 
Cena: 2400 zl za osobę
 
W cenie:
 
- transport autokarowy i promowy wg. programu
- nocleg w hotelach-pok. 2-3 osobowe z łazienkami/hostelach-pokoje wieloosobowe ze wspólnymi łazienkami
- nocleg w kabinach 4-osobowych na promie Sztokholm – Turku
- nocleg na promie w kabinach 4-osobowych: Świnoujście -
Ystad
- transport w Helsinkach tramwajami wodnymi
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL
- opłaty drogowe i podatek VAT
 
Dodatkowo płatne:
 
Programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy: 160 zł + 130 Kr