menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

ŚWIĘTOKRZYSKIE I LUBELSZCZYZNA

Miejsce:ŚWIĘTOKRZYSKIE I LUBELSZCZYZNA
Termin:dowolny
Liczba dni:4
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:790 zł
 
Niezwykła i tajemnicza, pełna zamków kraina: Świetokrzyskie i Lubelszczyzna
 
Wycieczka autokarowa
 
Cena: od 790 zl/ os.
 
Termin: dowolny
 
 
Ramowy program wycieczki:
 
I Dzień:
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w Szczecinie o godz. 01:00 i przejazd do Lublina. Zobaczymy tam m.in. Zamek Lubelskize słynną Kaplicą Trójcy Świętej (opcjonalnie) i Stare Miasto z licznymi renesansowymi kamienicami słynnych historycznych osobistości. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.
 
II Dzień:
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Zamościa gdzie zobaczymy m. in. zabytkowe fortyfikacje z bastejami, Rynek Wielki z zabytkowym ratuszem, katedrę i Pałac Zamoyskich (opcjonalnie). Po zwiedzaniu przejazd do Sandomierza. W programie m. in. Stary Rynek z gotyckim Ratuszem, Bazylika Katedralna, Brama Opatowska, Kamienica Oleśnickich, Dom Długosza, Collegium Gostomianum i Kościół św. Michała. Spróbujemy także przejść przez Ucho Igielne, zobaczymy Zamek Królewski i przejdziemy osławioną legendami podziemną trasą turystyczną gdzie kiedyś kupcy sandomierscy składowali swoje towary handlowe. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
III Dzień:
 
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Kazimierza Dolnego – jednej z pereł Lubelszczyzny. Zobaczymy zabytkowy Stary Rynek z renesansowymi kamienicami, Mały Rynek, zamek i baszty, synagogę oraz kościół farny. Ujrzymy panoramę miasta z Góry Trzech Krzyży, przejdziemy się nadwiślańską promenadą, a następnie przejedziemy do Nałęczowa. Zobaczymy tam pochodzący z połowy XVIII wieku Park Zdrojowy z zabytkowymi obiektami sanatoryjnymi, różnorodnym drzewostanem i najcenniejszym zabytkiem architektonicznym Nałęczowa - Pałacem Małachowskich. Obejrzymy zabytkowe wille, m.in. Oktawia, Podgórze, Tolin i Zofijówka oraz Chatę Żeromskiego. Będziemy korzystać z leczniczego i relaksującego mikroklimatu przy okazji spokojnego spaceru. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
IV Dzień:
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Łodzi, w której zobaczymy m.in. liczne zabytki poindustrialne np. Białą Fabrykę Ludwika Geyera, unikalny na skale europejska projekt rewitalizacji - Manufakturę – centrum kultury, rozrywki i handlu, a ponadto zabytkowe kamienice. Czas wolny na posiłek i wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy. Zakończenie wycieczki.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu. Kolejność odwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 
Cena zawiera:

-opiekę pilota
-transport komfortowym autokarem
-opłaty parkingowe i drogowe
-noclegi w ośrodku lub pensjonacie
-wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej
-ubezpieczenie NNW
-podatek VAT

 
Dodatkowo płatne:
 
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 60 zł