menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Sankt Petersburg oraz Wilno, Ryga i Tallin

Miejsce:Sankt Petersburg oraz Wilno, Ryg
Termin:dowolny
Liczba dni:8
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Dowolne
Cena:2785,00

  Ramowy program wycieczki:

Dzień I: Wyjazd
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd przez Litwę na Łotwę.

 

Dzień II: Ryga
Przyjazd do Rygi przed południem. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy: Zamek Ryski, Katedrę św. Jakuba, bulwar Wolności do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, Kościół św. Piotra, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzej Bracia, katedrę luterańską, Małą i Wielką Gildię kupiecką. Czas wolny.W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień III:  Tallin
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Tallina. Zwiedzanie stolicy Estonii: Stare Miasto, Baszty Obronne, Ratusz Miejski, kościół św. Olafa, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, Gruba Małgorzata, Wzgórze Toompea z panoramą starówki, ulica Pikk. Czas wolny, obiadokolacja. Następnie przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień IV: Sankt Petersburg

Po śniadaniu zwiedzanie Sankt Petersburga rozpoczniemy od Placu i Soboru św. Izaaka, Cerkwi Zbawiciela na Krwi (Zmartwychwstania Pańskiego). Zobaczymy plac Sztuk zPomnikiem Puszkina oraz pałacem Michajłowskim. Czas wolny. W godzinach wieczornych powrót w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 

Dzień V: Sankt Petersburg

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga. Na początek objazd autokarem najciekawszych atrakcji miasta. W trakcie zwiedzania zobaczymy m. in. wnętrza Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata –Ermitaż. Następnie zwiedzimy Cerkiew i Klasztor Smolny, Teatr Mariański, Gmach Admiralicji, z zewnątrz Pałac Marmurowy, Wyspę Wasilewską z widokiem na Pałac Zimowy, Nabrzeże Uniwersytecki i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I. W godzinach wieczornych obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień VI: Sankt Petersburg

 Po śniadaniu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy Pałac Katarzyny ze słynną 

Bursztynową Komnatą. Następnie zobaczymy m.in.: Twierdzę Pietropawłoską z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Plac sztuki, Newski Prospekt, Katedra Kazańska. W przerwie obiadokolacja, czas wolny. Dla osób chętnych możliwość rejsu statkiem rzekami i kanałami Sankt 
Petersburga (dodatkowo płatne ok. 15 Euro). W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień VII: Wilno

Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną. W godzinach wieczornych przyjedziemy do Wilna. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy m.in.: Uniwersytet Wileński, Katedrę św. Stanisława, Starówkę ze słynną Ostrą Bramą, w której znajduje się obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień VIII: Wilno, powrót

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Wilna, podczas którego zobaczymy kościół św. Piotra i Pawła, kościół św. Teresy, Filharmonię Narodową, cerkiew św. Ducha, dziedziniec klasztoru Bazylianów, ze słynną celą Konrada, kościół św. Kazimierza, ratusz. Przed południem wyjazd w drogę powrotną. Na trasie przejazdu obiad. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.

 

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Każdy uczestnik musi posiadać paszport.

 

Cena:

2785 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach

2860 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach

2950 zł od osoby przy min. 35 uczestnikach

3075zł od osoby przy min. 30 uczestnikach

 

Cena zawiera:

  • opieka pilota – przewodnika

  •  transport komfortowym autokarem kl. LUX (DVD, barek, klimatyzacja, rozkładane fotele)

  •  opłaty parkingowe i drogowe

  •  6 noclegów w pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami

  •  wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad w drodze powrotnej

  •  ubezpieczenie

  •  wiza rosyjska

  •  programowe bilety wstępu i lokalni przewodnicy (Ermitaż, Carskie Sioło, Sobór św. Izaaka, Cerkiew Zmartwychwstania, Twierdza Pietropawłowska

  •  podatek VAT