menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Norweskie fiordy

Miejsce:Norweskie fiordy
Termin:dowolny
Liczba dni:9
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Dowolne
Cena:2140,00
 

Ramowy program wycieczki:

 

 
 Dzień I: Wyjazd
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Przejazd do Sassnitz, przeprawa promowa do Szwecji. Nocny rejs.
 
Dzień II: Lund, Gotegorg, Fredrikstad
Przypłynięcie do Trelleborga ok. godz. 3:00. Po zejściu z promu przejedziemy do Lund, gdzie zobaczymy romańską Katedrę. Dalszy przejazd wzdłuż wybrzeża. Na trasie zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Goteborga (m.in. Port Lila Bommen, Kamienny Pomost Stenpiren, Stare Miasto – Gustav Agolfs Torg, Ratusz, Katedra), Fredrikstad (miasteczka z najlepiej zachowaną fortecą , Starym Miastem i mariną. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu w okolicach Oslo, zakwaterowanie, nocleg. Na trasie przejazdu obiad we własnym zakresie.
 
Dzień III: Lillehamer, Droga Trolli, Droga Orłów
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w podróż przez malowniczy region wzdłuż jeziora Mjosa do Lillehammer, miasta Igrzysk Olimpijskich w 1994 roku – postój przy skoczniach narciarskich. Następnie przejedziemy przepiękna doliną Romsdal w okolice Andalsnes, gdzie zobaczymy znaną trasę wspinaczkową „Ściana Trolli”. Dalej przejedziemy w stronę słynnej Drogi Trolli z licznymi serpentynami oraz Drogi Orłów, z przepiękną panoramą na fiord. Na trasie przerwa w Geiranger, gdzie z punktu widokowego zobaczymy Geirangerfjord wpisany na listę UNESCO z pięknymi wodospadami. Osoby chętne będą mogły udać się na rejs promem po Geirangerfjordzie w stronę Hellesylt, podziwiając wodospady np. Siedmiu Sióstr i Zalotnika. Następnie przejedziemy przez Stryn wzdłuż jeziora Jolster, i dalej do Forde nad Nordfjord, jednego z najpiękniejszych fiordów Norwegii. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
 
Dzień IV:  Fjaerland, Sognefjordem, Flam
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Skei wzdłuż jeziora Jolster w stronę jęzora lodowca Boyabreen. Następnie przejedziemy do malowniczego Fjaerland, gdzie zwiedzimy Muzeum Lodowcowe z wystawą multimedialną. Dalej przejedziemy do Sogndal, niewielkiego miasteczka położonego nad największym i najgłębszym fiordem Norwegii – Sognefjordem. Z Mannheller przeprawimy się promem do Fodnes. W drodze do Flam przejedziemy najdłuższym tunelem drogowym w Europie – ok. 25 km. Osoby chętne będą mogły odbyć podróż niezwykłą trasą kolei Flam – Myrdal – Flam, a także udać się w rejs malowniczym Aurlandsfjord i wąskim Naerofjord, fiordami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z Flam przejedziemy w stronę Gudvangen i dalej przez kanion Stalheim do Voss. Postój w punkcie widokowym, skąd można podziwiać wodospady Tvindefossen. W godzinach wieczornych przejedziemy w okolice Bergen, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.  Na trasie przejazdu obiad we własnym zakresie.
 
Dzień V: Bergen
Po śniadaniu zwiedzimy Bergen. Podczas spaceru zobaczymy stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Osoby chętne będą mogły wjechać kolejką szynowo linową na szczyt Floyen. Po zwiedzaniu przejedziemy widokową trasą w kierunku Stavanger. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Na trasie przejazdu obiad we własnym zakresie.
 
Dzień VI: Stavanger
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przespacerujemy się po Stavanger podziwiając starą drewnianą zabudowę miasta. Następnie udamy się na wycieczkę do Preikestolen – półki skalnej wznoszącej się ponad 600 metrów nad Lysefjordem. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjedziemy w stronę Oslo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Na trasie przejazdu obiad we własnym zakresie.
 
Dzień VII: Oslo
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do centrum Oslo. Podczas zwiedzania zobaczymy  Ratusz, nabrzeże Akerbrygge, Muzeum Fram, Park Vigelanda, z zewnątrz Pałac Królewski, Uniwersytet, Parlament. Czas wolny. Ok. godz. 15:00 przejazd na bazę promową, zaokrętowanie na prom. Rejs promem z Oslo do Kopenhagi. Kolacja na promie we własnym zakresie. Nocny rejs.
 
Dzień VIII: Kopenhaga
Przypłynięcie promu do Kopenhagi o godz. 9:45.  Zejście z promu. Zwiedzanie stolicy Danii rozpoczniemy od największego symbolu Kopenhagi - pomnika Syrenki, dalej zobaczymy fontannę bogini Gefion, twierdzę Kastellet, Pałac Amalienborg, Kościół Marmurowy. W trakcie zwiedzania czas wolny i odpoczynek na najdłuższym deptaku w Europie Strøget. Zobaczymy również malowniczą dzielnicę portową Nyhavn, z XVIII – wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami i przycumowanymi starymi żaglowcami. W trakcie zwiedzania przerwa na obiadokolację. Czas wolny. Na zakończenie zwiedzimy Muzeum Carlsberga. W godzinach wieczornych wyjazd w okolice Gedser. Przeprawa promowa do Rostocku. 
 
Dzień IX:
Przypłyniecie do Rostock ok. godz. 00:30. Powrót do miejsca zbiórki. Zakończenie wycieczki w godzinach porannych.
 
Cena:
2140 zł od osoby przy 45 uczestnikach
2270 zł od osoby przy 40 uczestnikach
2440 zł od osoby przy 35 uczestnikach
2660 zł od osoby przy 30 uczestnikach
 
Cena zawiera:
·         opiekę pilota
·         transport komfortowym autokarem kl. Lux
·         opłaty parkingowe i drogowe
·         5 noclegów w hostelu pokojach 2-4 osobowych z łazienkami
·         1 nocleg na promie w kabinach 4 os. wewnętrznych
·         wyżywienie:  5 śniadań, 1 obiadokolacja
·         ubezpieczenie NNW 10.000 zł i KL 20.000 euro
·         podatek VAT
 
Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy ok. 550 zł/os.
Pakiet 5 obiadokolacji koszt ok. 350 zł. Kolacja na promie: 44 Euro.