menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Grecja

Miejsce:Grecja
Termin:dowolny
Liczba dni:10
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Dowolne
Cena:2625,00

 

Grecja – Antyczna Przygoda oraz Wiedeń

Ramowy program wycieczki:

 

Dzień I:
Zbiórka i wyjazd uczestników wycieczki w godzinach porannych. Dzienny przejazd na Węgry. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 

Dzień II:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w dalszą drogę do Grecji. Całodzienny przejazd. Na trasie przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd w okolice Delf, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień III: Delfy
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Delf. Zobaczymy wyrocznię delficką, miejsce pielgrzymek antycznych Greków. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynie Apollina, w której urzędowały antyczne wróżki – Pytie, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, „święte” Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktarium Ateny. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w okolicach Aten, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień IV: Ateny

Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Grecji – Aten. Zobaczymy wszystkie najsłynniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątyni Ateny, monumentalną bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Zwiedzanie wzgórza zakończymy w Muzeum Akropolu. Następnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, wieżę wiatrów, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz stadion zrekonstruowany Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Przespacerujemy się po Plaka oraz zobaczymy słynnych gwardzistów greckich trzymających wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień V: Peloponez
Po śniadaniu zwiedzanie Peloponezu. Zatrzymamy się na Kanale Korynckim, 6-cio kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 r. Dalej przejedziemy do Koryntu, gdzie zwiedzimy dorycką Świątynię Appolina, rzymską fontannę Pejrene oraz Bemę  mównicę, z której nauczał św. Paweł. Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne i lokalne muzeum oraz Grób Agamemnona czyli Skarbiec Atreusza. Następnie przejedziemy do Epidauros, gdzie zobaczymy teatr zbudowany w IV w p.n.e., w którym do dzisiaj odbywają się spektakle, świątynię Asklepiosa, poświęconą patronowi lekarzy i uzdowicieli.

Wieczorem przejazd do Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień VI: Wąwóz Termopile, Meteory
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy w okolice miejscowości Lamia, gdzie znajduje się Wąwóz Termopile, miejsce bohaterskiej walki między Grekami, dowodzonymi przez Leonidasa ze Sparty a Persami. Następnie przejedziemy do słynnych klasztorów wMeteorach, jednego z najważniejszych centrów prawosławia w Grecji wpisanego na listę UNESCO. Umieszczonego na skałach zawieszonych między niebem a ziemią. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.  

 

Dzień VII: Saloniki
Po śniadaniu przejedziemy do Salonik, drugiego pod względem wielkości miasta w Grecji i stolicy Macedonii. Podczas zwiedzania zobaczymy Bazylikę św. Demetriusza, plac Arystotelesa, Białą Wieżę, punkt widokowy w dzielnicy Kastra. Czas wolny. Następnie zwiedzimy jedno z najciekawszych muzeów w Grecji – Muzeum w Werginie, z grobowcami królów macedońskich. W godzinach wieczornych wrócimy do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień VIII: Plażowanie
Po śniadaniu dzień wolny na plażowanie i kąpiele morskie. W przerwie obiadokolacja. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd do Wiednia.

 

Dzień IX: Wiedeń
Przyjazd do Wiednia w godzinach porannych. Zwiedzanie rozpoczniemy od pałacu i ogrodówSchönbrunn. Następnie zobaczymy Hofburg, Operę, Ratusz, Parlament, Plac i Katedra św. Szczepana oraz architekturę Hundertwassera. Wieczorem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień X:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

 

Istnieje możliwość modyfikacji programu. Każdy uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty.

Cena:

2625 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach

2735 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach

2870 zł od osoby przy min. 35 uczestnikach

Cena zawiera:

·         opiekę pilota

·         transport komfortowym autokarem kl. Lux

·         8 noclegów w pokojach 2,3 os z pełnym węzłem sanitarnym w hotelach **/***

·         wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji

·         ubezpieczenie NNW, KL

 

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy m.in. 110 Euro/os.