menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Czeska Praga,Karpacz oraz Drezno

Miejsce:Praga Karpacz Drezno
Termin:dowolny
Liczba dni:4
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Dowolne
Cena:625,00
Czeska Praga oraz Karpacz i Drezno
 
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I: Drezno
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Drezna. Zwiedzanie rozpoczniemy od Placu Teatralnego z Operą Sempera. Następnie zobaczymy katedrę Trójcy Świętej, Furstenzug, gdzie historię władców Niemiec przedstawiono na mozaice z płytek z miśnieńskiej porcelany, Tarasy Bruhla – zwane Balkonem Europy, Residenzschloss ze skarbcem królów saskich – zwany Grünes Gewölbe, pałac Zwinger. Po chwili odpoczynku nad Łabą ruszymy do Pragi. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
 
Dzień II: Praga
 
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od zabytkowej część miasta: prawie 1000-letni kompleks pałacowy Hradczany z Katedrą św. Wita, Pałacem prezydenta, Zamkiem Królewskim, Skarbcem. Przespacerujemy się „Małą Stroną”, dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Następnie labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego przejdziemy na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem „Orloy” oraz pomnik Jana Husa. Po południu przerwa na obiad, zakup pamiątek. Następnie przespacerujemy się przez dzielnicę Żydowską Josefov, gdzie znajdują się Staro – nowa Synagoga, zabudowania z XIII w, przepiękny cmentarz – ślad dawnego żydowskiego getta. W godzinach wieczornych weźmiemy udział w spektaklu „Światło, woda, dźwięk”. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień III: Praga
 
Po śniadaniu przejedziemy na jeden z największych placów Pragi Plac Wacława. Następnie przejdziemy do Wyszehradu, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła oraz rotundę św. Marcina.
W godzinach przedpołudniowych wyjazd do Karpacza. Zakwaterowanie w pensjonacie. Wieczorem weźmiemy udział w biesiadnej kolacji przy muzyce. Nocleg.
 
 
Dzień IV: Karpacz
 
Po śniadaniu przejdziemy pod wyciąg krzesełkowy i wjedziemy na małą Kopę, a następnie wejdziemy na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Do Karpacza wrócimy malowniczym szlakiem górskim przez najpiękniejsze schroniska „Strzechę Akademicką” i „Samotnię”. W drodze powrotnej zwiedzimy świątynię Wang, drewniany kościół sprowadzony z południowej Norwegi. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.
 
Cena:
 
625 zł od osoby przy 45 uczestnikach
645 zł od osoby przy 40 uczestnikach
675 zł od osoby przy 35 uczestnikach
715 zł od osoby przy 30 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem kl. Lux
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • 2 noclegi w hotelu **/*** pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami
  • 1 nocleg w pensjonacie w Karpaczu
  • wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 biesiadna kolacja
  • ubezpieczenie NNW 10.000 zł i KL 20.000 euro
  • podatek VAT
 
Dodatkowo płatne:
 
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy ok. 190 zł/os.