menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Saksonia, Morawy i Czeskie Winncie

Miejsce:Saksonia
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Dowolne
Cena:od 615,00

 Ramowy program wycieczki:

 

Dzień I – Saksonia

 

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd przez Niemcy do Czech.

Po drodze przejazd przez Saksonię Szwajcarską. Przyjazd na najpopularniejszy punkt widokowy Bastei, skąd rozciąga się wspaniała panorama okolicy. Dalej przejedziemy do twierdzy K?nigstein. Jest co najciekawszy zabytek regionu, zwiedzimy zamkowe komnaty i wystawy poświęcone historii Saksonii. Wędrówka po krainie skał i zamków, wśród baszt i wieżyczek, iglic i kopuł, które zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci w skałach piaskowych. Po chwili przerwy dalszy przejazd. Przyjazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Brna w godzinach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień II – Czeskie Winnice

 

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Brna, gdzie zobaczymy m. in. stary ratusz, zamek i twierdzę Spilberk oraz wzgórze Petrov z katedrą św. Piotra i Pawła. Następnie przejedziemy do wpisanego do rejestru chronionych rezerwatów UNESCO regionu Lednicko-Valticky, nazywanego perłą południowych Moraw.  Zwiedzanie rozpoczniemy od renesansowego zamku Lichtensteinów w Lednicach, otoczonego pięknym parkiem, na terenie którego znajdują się rozległe stawy, romantyczne ruiny miasta oraz pojedynczy, wysoki na 60 metrów minaret. Kolejno udamy się do Valtic, w których zobaczymy wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zamek wraz z przyległym parkiem. W piwnicach zamku ma swoją siedzibę Narodowe Centrum Wina, w którym przechowywane jest 100 najlepszych win Republiki Czeskiej.

Następnie przejedziemy do miejscowości Mikulov, którego panorama zdominowana jest przez duży barokowy zamek, będący obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego. Zejdziemy do podziemi zamku, by zobaczyć olbrzymią beczkę z XVII wieku, jedną z najstarszych w Europie Środkowej, umiejscowiona głęboko w podziemiach zamku. 

Po dniu pełnym wrażeń przejedziemy na biesiadną kolację w winnej piwnicy, z degustacją wina. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

 

 

Dzień III – Morawy

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do Jaskini Punkevni w Morawskim Krasie, gdzie podczas zwiedzania podziwiać będziemy dno przepaści Macocha oraz weźmiemy udział w spływie łódkami na podziemnej rzeczce Punkvi. Następnie wejdziemy na szczyt przepaści – największej tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie, by podziwiać ją z punktów widokowych.

Dalej przejedziemy do miejscowości Kroměříž, znanego jako kwitnący ogród Moraw. Podczas zwiedzania zobaczymy m. in.: ratusz, piękny ogród kwiatowy oraz zamek arcybiskupi z ogrodem wpisane na listę UNESCO. W piwnicach zamku  znajdują się winiarnie arcybiskupie, gdzie wyrabia się jedyne w Czechach wina mszalne według normy watykańskiej. Możliwa degustacja oraz zakup win.

W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do miejsca zbiórki. Przyjazd w godzinach nocnych dn. IV, zakończenie wycieczki.

 

Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

 

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

 

Cena:

 

615 zł od osoby przy 45 uczestnikach

 

649 zł od osoby przy 40 uczestnikach

 

689 zł od osoby przy 35 uczestnikach

 

739 zł od osoby przy 30 uczestnikach

 

Cena zawiera:

 

  • opiekę pilota - przewodnika

  • transport komfortowym autokarem

  • opłaty drogowe i parkingowe

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • 2 noclegi w pokojach 2-, 3- osobowe z łazienkami

  • wyżywienie:  2 śniadania, 1 obiadokolacje

  • biesiadną kolację z degustacją wina,

  • podatek VAT 

 

Dodatkowo płatne:

 

Programowe bilety wstępu – K?nigstein 7 Euro, zamek w Lednicach, zamek w Valticach, Muzeum Regionalne – Historia wina w Mikulovie, jaskinia Punkevni, ogrody w Kromeriz: ok. 600 CZK

Dodatkowo możliwość degustacji wina w Valticach: od 100 CZK