menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Benelux i Góry Harz

Miejsce:Benelux, Góry Harz
Termin:dowolny
Liczba dni:6
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:dowolny
Cena:od 1219 zł

 Ramowy program wycieczki:

Dzień I: Wyjazd

 

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Nocny przejazd.

 

Dzień II: Amsterdam 

Przyjazd do 
Amsterdamu w godzinach porannych. Zwiedzanie rozpoczniemy od centralnego punktu miasta placu Dam, kolejno zwiedzimy Starówkę, Neuwe Zijde: Nieuwe Kerk, kościół św. Piotra i Pawła, Oude Zijde: Oude Kerk, Red Light District, den Waag, Dom Rembrandta, Zuidekerk. Na koniec odwiedzimy Muzeum Figur Woskowych Madamme Tussand i Muzeum van Gogha ze słynnymi „Słonecznikami”. W godzinach wieczornych możliwość rejsu statkiem amsterdamskimi kanałami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień III: Haga, Rotterdam 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w kierunku Hagi. Przerwa w 
Madurodam„muzeum” z największym zbiorem miniaturowych budowli Holandii w skali 1:25. Przyjazd do Hagi – administracyjnej stolicy Holandii. Podczas zwiedzania zobaczymy:Salę Rycerską – średniowieczną budowlę, w której dziś zbiera się Parlament, kościół Groote Kerk, Pałac Królewski, XVI – wieczny Ratusz, Pałac Pokoju. Dalej przejedziemy do Rotterdamu. Z Euromast będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. 
W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień IV: Antwerpia, Gent, Brugia

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Antwerpii- drugiego, co do wielkości miasto nad Skaldą. Zwiedzimy m.in. Grote Markt z renesansowym ratuszem oraz fontannę Brabo, Steen - fragmenty XI w. Fortyfikacji, XVI w. domy cechowe, Rynek Rękawiczek z największą gotycką katedrą w Belgii, Zielony Plac z pomnikiem Rubensa. Następnie przejedziemy do Gandawy (Gent), gdzie zobaczymy Katedrę św. Bawona, domy kupiecki przy Korenlei, XV-wieczne sukiennice Lakenhalle oraz przespacerujemy się zabytkowym nabrzeżem portowym. Po krótkiej przerwie przejedziemy do Brugii. Przespacerujemy się po starówce Grote Markt, zobaczymy Notre Dame z rzeźbą Michała Anioła – Madonnę z Dzieciątkiem, Bazylikę św. Krwi. 
W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień V: Quedlingburg, Thale

 

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Quedlingburga, miasteczka wpisanego na listę UNESCO, wędrówka historycznym starym miastem podczas, którego zobaczymy m.in.: zamek, kościoły, skarbiec, zabytkowe domy. Spacer do Teufelsmauer – skalny mur na przedpolu Gór Harz. Po krótkiej przerwie przejazd do Gernrode, miasta słynącego z fabryki zegarków z kukułką. Zobaczymy również dom w kształcie zegara z 1,5 m kukułką wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa. Następnie przejedziemy do Thale, gdzie kolejką linową wjedziemy na Hexentanzplatz. W godzinach wieczornych przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień VI: Stolberg

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy przez południową część Gór Harzu i pasmo Kyfhauser: Stolberg (urokliwe miasteczko z zamkiem i ratuszem), uzdrowisko Bad Frankenhausen, wieża telewizyjna z kawiarnią na Kulpenberg, Grota Barbarossy – zjawiska krasowe w gipsie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. 
Zakończenie wycieczki.

 

Istnieje możliwość modyfikacji programu.
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

 

Cena:

1219 zł od osoby przy 45 uczestnikach

1265 zł od osoby przy 40 uczestnikach

1319 zł od osoby przy 35 uczestnikach

1399 zł od osoby przy 30 uczestnikach

 

Cena zawiera:

  • opiekę pilota – przewodnika

  • transport komfortowym autokarem kl. LUX (video / DVD, barek, klimatyzacja, rozkładane fotele)

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • 4 noclegi w hotelu **/*** w pokojach 2-3 os. z łazienkami

  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje

  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 

Programowe bilety wstępu oraz przewodnicy ok. 150 Euro.