menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Góry Harz

Miejsce:Niemcy
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:dowolne
Cena:od 549 zł

 Zobacz miejsca, do których od niepamiętnych czasów zlatywały się czarownice na swe sabaty. Pełne magii i tajemnic szczyty były idealną scenerią dla opowieści o ich. Owiane mgłami góry stały się ulubionym miejscem turystów. A czarownice stały się ich symbolem.

 

Ramowy program wycieczki:

 

Dzień I:

 

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Quedlingburga, miasteczka wpisanego na listę UNESCO, wędrówka historycznym starym miastem podczas, którego zobaczymy m.in.: zamek, kościoły, skarbiec, zabytkowe domy. Spacer do Teufelsmauer – skalny mur na przedpolu Gór Harz. Po krótkiej przerwie przejazd do Gernrode, miasta słynącego z fabryki zegarków z kukułką. Zobaczymy również dom w kształcie zegara z 1,5 m kukułką wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa. Nastęnie przejedziemy do Thale, gdzie kolejką linową wjedziemy na Hexentanzplatz. W godzinach wieczornych przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień II:

 

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie. Przejazd do Wernigerode, miasteczka słynącego z budynków z „pruskiego muru” m.in.: rynek, efektowny ratusz, zabytkowa kuźnia, krzywy dom oraz wznoszący się powyżej baśniowy zamek i Muzeum Harzu. Następnie przejedziemy do Rubeland, gdzie zwiedzimy jaskinie Hermanshohle i Baumanshohle. Dalej przejedziemy przełomem doliny rzeki Bode z zaporą wodną Rappbode o wysokości 106 m. Po przerwie powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień III

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy przez południową część Gór Harzu i pasmo Kyfhauser: Stolberg (urokliwe miasteczko z zamkiem i ratuszem), uzdrowisko Bad Frankenhausen, wieża telewizyjna z kawiarnią na Kulpenberg, Grota Barbarossy – zjawiska krasowe w gipsie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.

 

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Każdy uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport.

 

Cena:

 

549 zł od osoby przy 45 uczestnikach

569 zł od osoby przy 40 uczestnikach

599 zł od osoby przy 35 uczestnikach

629 zł od osoby przy 30 uczestnikach

 

Cena zawiera:

  • opiekę pilota

  • transport komfortowym autokarem kl. LUX (video / DVD, barek, klimatyzacja, rozkładane fotele)

  • opłaty drogowe i parkingowe

  • 2 noclegi w pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami

  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

  • ubezpieczenie NNW 10.000 zł i KL 20.000 euro

  • podatek VAT

 

Dodatkowo płatne:

 

Programowe bilety wstępu oraz lokalni przewodnicy – ok. 80 Euro/os.

 

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień wg programu:

Po śniadaniu wyjazd do Torfhaus, wędrówka na najwyższy szczyt Harzu Brocken (1142 m n.p.m. góra opiewana przez poetów i podania ludowe, pełna diabłów i czarownic), przejazd do Braunlage – kurort i ośrodek sportów zimowych, wjazd kolejką linową na Wurmberg (971 m n.p.m.). W godzinach wieczornych powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

 

Dodatkowy koszt – 205 zł/os. przy 45 uczestnikach, 215 zł/os przy 40 uczestnikach, 225 zł/os. przy 35 uczestnikach, 239 zł/os. przy 30 uczestnikach.