menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Słoneczna Bułgaria

Miejsce:Bułgaria
Termin:dowolny
Liczba dni:8
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:brak
Cena:1449,00

Słoneczna Bułgaria

Termin: dowolny

Ramowy program wycieczki:

Dzień I: Wyjazd

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Dzienny przejazd do Rumunii. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II: Złote Piaski

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w dalszą drogę do Bułgarii. Przyjazd w okolice Złotych Piasków. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III: Varna

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Varna, połączony z panoramicznym objazdem miasta. Podczas spaceru zwiedzimy monastyr Aładża z początku XIV w., wykutego w 30-metrowej skale. Na zakończenie weźmiemy udział w show z udziałem delfinów czarnomorskich w delfinarium – jedynym na Półwyspie Bałkańskim. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień IV: Nesebar

Po śniadaniu zwiedzanie starożytnego Nesebar, którego zabudowa wpisana jest na listę UNESCO. Zachowało się tutaj ponad 40 cerkwi z różnych epok i różnych zabytków z epoki Odrodzenia. Podczas spaceru ciasnymi uliczkami z niepowtarzalnymi domkami zobaczymy m.in.: cerkiew św. Stefana i św. Spasa. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V: Bałczyk

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do miejscowości Bałczyk, zwanej również Białym Miastem, ze względu na kolor kamienia, z którego wznoszono kiedyś domy. Zwiedzimy Ciche Gniazdo – letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii oraz położony obok ogród botaniczny z 3 tys. gatunków roślin, w tym 250 gatunkami kaktusów. Następnie przespacerujemy się po malowniczym półwyspie Kaliakra, na czubku którego w średniowieczu mieściła się potężna twierdza. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień VI: Sofia

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Sofii, stolicy Bułgarii. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in.: katedrę Aleksandra Newskiego, kościół św. Zofii z VI w., rotundę Św. Jerzego z IV w., Cerkiew Bojana wpisaną na listę UNESCO. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII: Powrót

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną do miejsca zbiórki. Dzienny przejazd. Na trasie przerwa na obiad we własnym zakresie.

Dzień VIII: Przyjazd

Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach porannych. Zakończenie wycieczki.

 

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Każdy uczestnik musi posiadać Paszport.

Cena:

1449 zł od osoby przy 45 uczestnikach

1519 zł od osoby przy 40 uczestnikach

1615 zł od osoby przy 35 uczestnikach

1739 zł od osoby przy 30 uczestnikach

Cena zawiera:

  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem kl. Lux
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • 6 noclegów w hotelu ***/**** pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • ubezpieczenie NNW 10.000 zł i KL 20.000 euro
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalny przewodnik ok. 40 Euro/os.