menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Wilno - Ryga - Tallin

Miejsce:Litwa - Łotwa - Estonia
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:dowolny
Cena:919,00
 
 
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I: W drodze na Litwę...
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Nocny przejazd.
 
Dzień II: Wilno
 
Po przyjeździe do Wilna, zwiedzanie stolicy Litwy rozpoczniemy od Góry Trzech Krzyży, dalej zobaczymy Uniwersytet Wileński, Zakątek Gotycki, pomnik Adama Mickiewicza, Muzeum Adama Mickiewicza, dziedziniec J. Słowackiego, gotycki kościół św. Anny i kościół Bernardynów. Następnie zobaczymy Kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie (gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego), Katedrę św. Stanisława, starówkę z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, dziedziniec klasztoru Bazylianów (ze słynną celą Konrada), kościół św. Kazimierza, ratusz. Wjedziemy na najwyższy budynek na Litwie, czyli wieżę telewizyjną. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
Dzień III: Ryga
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Rygi. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Zamek Ryski, Katedrę Najświętszej Marii Panny – największy kościół w krajach bałtyckich, Bramę Szwedzką i Wieżę Prochową, Kościół św. Piotra, ratusz, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Operę, Pomnik Wolności. W godzinach popołudniowych wyjazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień IV: Tallin
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Tallina: Stare Miasto, gotycka Katedra Najświętszej Marii Panny, sobór Aleksandra Newskiego, kościół św. Olafa, Baszty Obronne, Gruba Małgorzata, Ratusz Miejski , Wzgórze Toma, ulica Pikk. Chwila przerwy. W godzinach popołudniowych wyjazd w okolice Wilna. Na trasie przerwa na obiadokolację. W godzinach nocnych przyjazd do hotelu,
zakwaterowanie, nocleg.
 
Dzień V: Troki, Kowno
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Trok, gdzie zobaczymy malowniczo położony na wysepce zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve, ulicę Karaimską, Kienesa (dom modlitewny karaimów). Następnie przejedziemy do Kowna. Zwiedzanie rozpoczniemy od odwiedzenia zespołu klasztornego Kamedułów w Pożajściu, arcydzieło architektury litewskiej, w którym mieści się mnóstwo skarbów kultury i sztuki. Następnie przejedziemy na Rynek Starego Miasta, zobaczymy Katedrę św. Piotra i Pawła, Ratusz zwany „Białym Łabędziem”, Dom Perkuna – muzeum Adama Mickiewicza oraz z zewnątrz Zamek Witolda Wielkiego. Czas wolny. Po przerwie wyjazd w drogę powrotną do miejsca zbiórki. Przyjazd i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych dnia VI.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Każdy uczestnik musi posiadać paszport!
 
Cena:
 
919 zł od osoby przy 45 uczestnikach
969 zł od osoby przy 40 uczestnikach
1039 zł od osoby przy 35 uczestnikach
1129 zł od osoby przy 30 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota - przewodnika
  • transport komfortowym autokarem
  • opłaty parkingowe
  • 3 noclegi w pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT
 
Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu oraz lokalni przewodnicy – 50 Euro/os.